بی بی کرم ضد آفتاب از افسانه تا واقعیت

11 بهمن‌ماه 1402

بی بی کرم ضد آفتاب از افسانه تا واقعیت

برای رعایت روتین پوستی صحیح و مناسب داشتن شناخت کافی نسبت به محصولات آرایشی و بهداشتی ضروری است. حتماً در سال‌های اخیر شما نیز دربارهٔ بی بی کرم ضد آفتاب شنیده‌اید. اگر اطلاعات چندانی دربارهٔ این محصول ندارید توصیه می‌کنیم مطالعه این مطلب را از دست نداده و همراه ما باشید.

بی بی کرم ضد آفتاب چیست؟

در ابتدا لازم می‌دانیم که معنی لغوی بی بی کرم را برایتان شرح دهیم. بی بی کرم درواقع مخفف Beauty Balm یا Blemish Balm به معنای «بالم یا کرم زیبایی» است. اگرچه در سال‌های اخیر بی بی کرم در کانون توجه قرار گرفته؛ اما این محصول قدمت طولانی داشته و جزء لوازم آرایشی محبوب است.

بی بی کرم دارای چندین کاربرد و خاصیت است. این کرم تلفیقی از کرم مرطوب کننده، پرایمر با پایه آرایشی، ضد آفتاب، کرم پودر و کانسیلر است. برای مثال اگر پوست خشکی دارید و قبل از آرایش از مرطوب کننده استفاده می‌کنید، بی بی کرم ضد آفتاب نقش تمامی محصولات نامبرده را برایتان ایفا می‌کند و لازم نیست چندین لایه کرم و پودر خاص استفاده کنید.

بررسی تفاوت BB cream و CC cream

علاوه بر بی بی کرم ضد آفتاب سی سی کرم نیز از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است. لذا بهتر است به بررسی تفاوت این دو محصول نیز بپردازیم. حال می‌دانید که کاربری بی بی کرم به چه منظور است؛ اما سی سی کرم برای یکدست کردن رنگ پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. به جرأت می‌توان گفت که BB cream ضد آفتاب به‌مراتب بهتر از سی سی کرم بوده و از مقدار مناسبی SPF برای مقابله با اشعه‌های خطرناک خورشید برخوردار است.

بی بی کرم ضد آفتاب

بررسی مزایای استفاده از بی بی کرم ضد آفتاب

بعد از بررسی کاربرد بی بی کرم ضد آفتاب سوال مهمی ذهن افراد را به خود مشغول می‌کند. این مسئله که آیا بی بی کرم ضد آفتاب فوایدی دارد یا نه، مورد مهمی است که به آن می‌پردازیم. موارد زیر از جمله رایج‌ترین خاصیت بی بی کرم ضد آفتاب محسوب می‌شوند:

–         چند منظوره بودن بی بی کرم

زمانی که BB cream را برای روزمره خود انتخاب می‌کنید درواقع با یک تیر دو نشان را هدف قرار داده‌اید. همزمان یک محصول مراقبتی و آرایشی را استفاده می‌کنید و از بابت مرطوب‌کننده رنگی منتخب نگرانی نخواهید داشت. جالب است بدانید که بی بی کرم خاصیت ضدپیری داشته و مجهز به فیلترهای ضد آفتاب است. موارد زیر از جمله رایج‌ترین ترکیبات معدنی بی بی کرم محسوب می‌شوند:

  • اکسید روی
  • دی اکسید تیتانیوم
  • اسید هیالورونیک
  • انواع ویتامین و آنتی اکسیدان‌ها

هر کدام از این مواد معدنی دارای خاصیت ویژه‌ای بوده و برای سلامت پوست شما مفید هستند. برای مثال اسید هیالورونیک دارای خاصیت پرکننده و حجم دهنده پوست است.

–         گزینه مناسب برای آرایش روزمره

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که به‌صورت روزانه آرایش روتین و ثابتی دارند، بی بی کرم ضد آفتاب گارنیر انتخاب مناسبی برای شما است. این کرم پوست شما را کاملاً طبیعی و درخشان جلوه می‌دهد و همین که پوشش خامه‌ای و سنگین ندارد، گزینه ایده‌آلی برای روزمره محسوب می‌شود.

اگر جوش‌های ریزی به روی پوست خود دارید و به دنبال کرمی با پوشش‌دهی مطلوب هستید، باید بگوییم که بی بی کرم پاسخگوی نیاز شما نیز است. از این کرم به‌عنوان زیرسازی کرم پودرهای معمولی  نیز می‌توانید استفاده کنید.

–         پوشش لک ونقص‌های پوست

بی بی کرم ضد آفتاب مناسب آن دسته از افرادی است که مستعد آکنه و لکه‌های پوستی هستند. طبق توصیه متخصصان پوست و زیبایی افراد حساس به جای استفاده از کرم پودرهای رنگی، بهتر است از بی بی کرم ضد آفتاب استفاده کنند.  فرمولاسیون این کرم به گونه‌ای است که تهدیدی برای سلامتی شخص نداشته و خاصیت ضد آفتاب نیز دارد. این کرم به‌هیچ‌عنوان لکه و آکنه‌های پوستی را تحریک نمی‌کند.

–         سازگاری با انواع پوست

بی بی کرم ضد آفتاب با انواع پوست از جمله چرب، خشک، مستعد آکنه، مختلط و… سازگاری دارد. البته شما نمی‌توانید از بی بی کرم به‌عنوان آبرسان استفاده کنید.

حال که مزایای بی بی کرم ضد آفتاب را مورد بررسی قرار دادیم، ترجیح می‌دهیم درباره معایب این محصولات نیز گفت‌وگویی داشته باشیم. توصیه می‌کنیم در زمان خرید محصولات آرایشی بهداشتی صرفاً به ویژگی‌های مثبت محصول توجه نداشته و افسانه‌وار دست به انتخاب نزنید. وقتی چشم‌های خود را به روی حقیقت باز می‌کنید جدیت شما برای مراقبت از پوست نیز افزایش می‌یابد.

مزایای بی بی کرم ضد آفتاب

معایب استفاده از بی بی کرم ضد آفتاب

اگرچه مزایای استفاده از بی بی کرم ضد آفتاب به‌مراتب بیشتر از معایب آن است، اما موارد زیر نیز نباید نادیده گرفته شوند:

–         تأثیر بی بی کرم به اندازه ضد آفتاب نیست!

شما می‌توانید از بی بی کرم به‌عنوان ضد آفتاب استفاده کنید؛ اما این محصول صرفاً دارای فیلترهای ضد آفتاب بوده و نمی‌تواند به اندازه یک محصول ضد آفتاب اثرگذار و مفید باشد. برای مثال بی بی کرم ضد آفتاب در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید از پوست شما محافظت نمی‌کند.

–         مرطوب‌کننده مناسب برای پوست‌های خشک نیست!

از دیگر معایب بی بی کرم می‌توان به این مورد اشاره کرد که به‌عنوان مرطوب کننده برای پوست‌های بسیار خشک گزینه ایده‌آلی نیست. در نتیجه از این کرم نمی‌توانید صرفاً برای مرطوب شدن پوست خود استفاده کنید.

–         روشن شدن پوست

از طرفی بی بی کرم ضد آفتاب ممکن است پوست شما را بیش از حد روشن کند. به این منظور توصیه می‌کنیم به سراغ محصولاتی نظیر بی بی کرم گابرینی بروید و متناسب با رنگ پوست خود محصول مناسبی را خریداری کنید.

زمان مناسب برای استفاده از بی بی کرم ضد آفتاب

اگر برایتان جای سوال است که چه زمانی باید از بی بی کرم ضد آفتاب استفاده کنید، باید بگوییم که موقعیت‌های زیر بازه‌های زمانی مناسبی برای استفاده از این کرم محبوب هستند:

–         در طول سفر

وقتی به سفر می‌روید و دلتان می‌خواهد آرایش ملایمی داشته باشید، بی بی کرم پیشنهاد خوبی است. این کرم با پوشش‌دهی عالی و خاصیت مرطوب‌کنندگی مطلوب گزینه ایده‌آلی برای سفر است.

–         زمانی که عجله دارید.

حتماً بارها برایتان اتفاق افتاده که زمان مناسبی برای آرایش کردن ندارید. در این شرایط نمی‌توانید ترتیب روتین پوستی خود را رعایت کنید. به این منظور می‌توانید سرعت آرایش خود را بالا برده و از تنها از یک محصول به‌عنوان مرطوب‌کننده، کرم‌پودر، کانسیلر و ضد آفتاب استفاده کنید.

–         برای داشتن رنگ پوست مناسب

گاهی اوقات که پوست شما به دلیل وجود جوش سرخ و صورتی می‌شود، بی بی کرم ضد آفتاب رنگ مناسبی به پوست شما بخشیده و ظاهر شما را جذاب می‌کند. در ادامه برایتان خواهیم گفت در زمان خرید بی بی کرم ضد آفتاب سازگار با پوست خود به چه فاکتورهایی توجه داشته باشید.

بی بی کرم گارنیر

3 فاکتور مهم برای خرید بهترین بی بی کرم ضد آفتاب

بهتر است در زمان خرید بهترین بی بی کرم به سه فاکتور زیر نهایت دقت  را داشته و محصول مناسبی را برای خرید انتخاب کنید:

1.     پوست خود را بشناسید.

در وهله اول لازم و ضروری است که دربارهٔ ویژگی‌های پوست خود بدانید. برای مثال اگر پوست شما خشک است باید بی بی کرم آبرسان بخرید. برای افرادی که پوست چرب و مختلط دارند یا پوست آن‌ها هر ویژگی دیگری دارد، باید متناسب با این ویژگی کرم پودر، ضد آفتاب و سایر محصولات آرایشی و بهداشتی خرید.

2.     توجه به SPF بی بی کرم

اکثر بی بی کرم‌های موجود در بازار دارای SPF هستند و از آن‌ها می‌توان به‌عنوان روزمره استفاده کرد. برای افرادی که رنگ پوست روشن دارند SPF 30 گزینه مناسبی است و برای افراد با پوست تیره SPF 15 گزینه بهتر است. SPF دارای خاصیت ضد آفتاب بودن و از پوست شما در برابر تابش نور خورشید نیز جلوگیری می‌کند.

3.     توجه به رنگ پوست

سومین و مهم‌ترین فاکتور برای خرید بی بی کرم ضد آفتاب توجه به رنگ پوست شما است. توصیه می‌کنیم محصولی را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما سازگاری دارد. برای مثال پوست شما را بیش از حد تیره یا روشن نکند. دقت داشته باشید کرم مناسب باید تفاوت چندانی بین رنگ پوست صورت و گردن شما ایجاد نکند.

طریقه استفاده از بی بی کرم ضد آفتاب

با ابن اوصاف حتماً شما نیز ترغیب شده‌اید برای خرید بی بی کرم ضد آفتاب، کرم همه‌کاره اقدام کنید. برای استفاده از این کرم کاربردی می‌توانید به طریق زیر اقدام کنید:

  • برای استفاده از بی بی کرم لازم و ضروری است که سطح پوست شما تمیز و قدری مرطوب باشد. در نتیجه سطح پوست خود را با سرم مخصوص تمیز کنید.
  • مقداری از کرم را روی پوست خود بمالید.
  • برای پخش کردن کرم می‌توانید از برس کرم پودر، اسفنج یا حتی دست خود استفاده کنید.
  • اگر جای لکه و تیرگی به روی پوست شما وجود دارد از کانسیلر و کرم پودر نیز می‌توانید استفاده کنید.
  • چنانچه ممکن است در معرض نور خورشید قرار بگیرید حتماً از یک لایه ضد آفتاب به روی بی بی کرم نیز استفاده کنید.

جمع‌بندی و سخن پایانی

در این مطلب برایتان درباره بی بی کرم ضد آفتاب و ویژگی‌های این محصول صحبت کردیم. حال با آگاهی کامل می‌توانید برای خرید اقدام کنید. اگر تجربه استفاده از این محصول را دارید برای ما و سایر مخاطبان سایت درباره نظرات و تجربه خود بنویسید. آیا استفاده از بی بی کرم ضد آفتاب را توصیه می‌کنید؟

منابع: garnier

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی برای این مقاله نوشته نشده است.

دیدگاه شما

محصولات جدید فروشگاه هیوا

سرم التیام بخش و ترمیم بریر اوردینری The Ordinary Soothing and Barrier Support Serum(جعبه معیوب)
سرم التیام بخش و ترمیم بریر اوردینری The Ordinary Soothing and Barrier Support Serum(جعبه معیوب)
900,000 تومان
47%
پرایمر آبرسان و روشن کننده حاوی Even Better SPF30 کلینیک
پرایمر آبرسان و روشن کننده حاوی Even Better SPF30 کلینیک
1,820,000 تومان
950,000 تومان
29%
پک دوتایی کنسانتره دابل سرم و دور چشم کلارنس
پک دوتایی کنسانتره دابل سرم و دور چشم کلارنس
3,900,000 تومان
2,750,000 تومان
25%
کرم ضد آفتاب چندکاره تخصصی ویبرانت گلامور vibrant glamour
کرم ضد آفتاب چندکاره تخصصی ویبرانت گلامور vibrant glamour
560,000 تومان
420,000 تومان
37%
ژل شستشو کلینانس اون Cleanance مناسب پوست چرب و مستعد آکنه
ژل شستشو کلینانس اون Cleanance مناسب پوست چرب و مستعد آکنه
1,320,000 تومان
825,000 تومان
کرم دورچشم ضدچروک ویبرانت گلامور
کرم دورچشم ضدچروک ویبرانت گلامور
384,000 تومان
ماسک صورت رتینول ویبرانت گلامور Vibrant Glamour
ماسک صورت رتینول ویبرانت گلامور Vibrant Glamour
435,000 تومان
فوم شستشو صورت سفیدکننده و ضدآکنه ضدجوش امینو اسید ویبرانت گلامور Vibrant Glamour
فوم شستشو صورت سفیدکننده و ضدآکنه ضدجوش امینو اسید ویبرانت گلامور Vibrant Glamour
390,000 تومان

بیشتر بخوانید