بی بی کرم چه فرقی با کرم پودر دارد؟ 4 تفاوت اصلی را بشناسید

04 بهمن‌ماه 1402

بی بی کرم چه فرقی با کرم پودر دارد؟ 4 تفاوت اصلی را بشناسید

کرم پودر و بی بی کرم دو محصول شناخته شده آرایش صورت هستند که به شما کمک می‌کنند تا پوست صورت خود را صاف و یک‌دست نشان دهید و آرایشی کامل و چهره‌ای بی‌نقص داشته باشید. این دسته محصولات در طول زمان دچار تحولات زیادی شده‌اند و هر کدام بر دیگری دارای برتری‌هایی هستند. در این مطلب قصد داریم تا فرق این دو کرم را برای شما شرح دهیم تا خرید و انتخابی آسان‌تر داشته باشید.

کرم پودر

کرم پودر یک محصول آرایشی است که برای یکدست کردن رنگ پوست، پوشاندن عیوب پوستی، و محافظت از پوست در برابر آفتاب استفاده می‌شود. کرم پودرها در انواع مختلفی از نظر بافت، پوشش دهی، جلوه نهایی، و ویژگی‌های اضافی مانند ضدآفتاب بودن، ضد آب بودن، و ضد جوش بودن هستند.

انواع بافت کرم پودر

کرم پودرها از نظر بافت به سه دسته کلی مایه، پودری و جامد تقسیم می‌شوند که هر کدام ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارند. در ادامه انواع بافت کرم پودر را توضیح خواهیم داد.

کرم پودر مایع

کرم پودر مایع یکی از محبوب‌ترین انواع کرم پودر است که به‌راحتی روی پوست پخش می‌شود و پوشش‌دهی متوسط تا بالایی دارد. این نوع کرم پودر برای انواع پوست مناسب است.

کرم پودر مایع معمولاً از ترکیبات آب، روغن، رنگ‌دانه و مواد نگهدارنده تشکیل می‌شود. این نوع کرم پودر به دلیل بافت سبک و انعطاف پذیری که دارد، برای انواع پوست مناسب است. کرم پودر مایع به‌راحتی روی پوست پخش می‌شود و پوشش دهی مناسبی را برای عیوب پوستی متوسط تا شدید فراهم می‌کند.

کرم پودر جامد

کرم پودر جامد پوشش دهی بالایی دارد و برای پوشاندن عیوب پوستی شدید؛ مانند جای جوش و زخم مناسب است. این نوع کرم پودر برای پوست های خشک یا مختلط مناسب است.

کرم پودر جامد معمولاً از ترکیبات روغن، رنگ‌دانه و مواد نگهدارنده تشکیل می‌شود. این نوع کرم پودر به دلیل بافت سنگین و ماندگاری بالایی که دارد، برای پوشاندن عیوب پوستی شدید مناسب است. کرم پودر جامد به‌راحتی روی پوست پخش نمی‌شود و برای استفاده از آن به براش یا اسفنج آرایشی نیاز است.

کرم پودر پودری

کرم پودر پودری پوشش دهی متوسط تا بالایی دارد و برای ایجاد جلوه نهایی مات و پوست‌های چرب مناسب است. این نوع کرم پودر برای پوست های چرب یا مختلط مناسب است.

کرم پودر پودری معمولاً از ترکیبات پودر، رنگ‌دانه و مواد نگهدارنده تشکیل می‌شود. این نوع کرم پودر به دلیل بافت خشک و ماندگاری بالایی که دارد، برای ایجاد جلوه نهایی مات روی پوست چرب مناسب است. کرم پودر پودری به‌راحتی روی پوست پخش می‌شود و برای استفاده از آن به براش یا اسفنج آرایشی مخصوص پخش کننده نیاز است.

بی بی کرم

نکات مهم در انتخاب کرم پودر

بافت کرم پودر باید با نوع پوست شما مطابقت داشته باشد. اگر پوست شما خشک است، از کرم پودر مایع یا جامد با پایه آب استفاده کنید. اگر پوست شما چرب است، بهتر است از کرم پودر پودری یا مایع مخصوص پوست چرب استفاده کنید.

میزان پوشش دهی کرم پودر

میزان پوشش دهی کرم پودر باید متناسب با میزان عیوب پوست شما باشد. اگر پوست شما دارای عیوب پوستی خفیف است، از کرم پودر با پوشش دهی کم یا متوسط استفاده کنید. اگر پوست شما دارای عیوب پوستی شدید نظیر جای جوش و اسکار است، از کرم پودر با پوشش دهی بالا استفاده کنید.

جلوه نهایی کرم پودر

جلوه نهایی کرم پودر باید مطابق با سلیقه شما باشد. اگر می‌خواهید پوستی مات داشته باشید، از کرم پودر مات استفاده کنید. اگر می‌خواهید پوستی براق داشته باشید، از کرم پودر براق استفاده کنید.

 SPF  کرم پودر

اگر برای طول روز آرایش می‌کنید، باید حتماً استفاده از ضدآفتاب را جدی بگیرید. چرا که پوست شما در برابر اشعه‌های مضر خورشید آسیب پذیر است. اما استفاده از ضدآفتاب زیر کرم پودر باعث می‌شود تا پوست شما سنگین شود و اذیت شوید، به همین خاطر بهتر است کرم پودری را انتخاب کنید که حاوی SPF حداقل 15 باشد.

مناسب بودن کرم پودر برای انواع پوست

کرم پودر باید برای نوع پوست شما مناسب باشد. اگر پوست شما خشک است، از کرم پودر مخصوص پوست خشک استفاده کنید. اگر پوست شما چرب است، از کرم پودر مخصوص پوست چرب (فاقد چربی) استفاده کنید تا ماندگاری کرم پودر برایتان ایده‌آل باشد و آرایش شما برهم نخورد و نیازهای پوست شما برآورده شوند.

بی بی کرم گابرینی

بی بی کرم

بی بی کرم مخفف “Beauty Balm” – “Blemish Balm” هست که به معنای “بالم زیبائی” یا “بالم لک” است. این محصول ترکیبی از لوازم آرایشی و محصولات مراقبت از پوست مانند کرم ضدآفتاب است که علاوه بر زیباتر کردن شما، از پوستتان هم مراقبت می‌کند.

بی بی کرم‌ها کرم‌های چندمنظوره‌ای هستند که شما را از استفاده چند کرم هم‌زمان و زیرسازی آرایش بی‌نیاز خواهند کرد. این دسته کرم‌ها معمولاً دارای رنگ‌دانه، مرطوب کننده، ضدآفتاب، آنتی‌اکسیدان، ویتامین و در برخی موارد پرایمر هستند. بی بی کرم‌ها دارای طیف وسیعی از رنگ‌ها هستند تا بتوانید رنگی را انتخاب کنید که به پوست شما بخورد.

یکی از مهم‌ترین مزیت استفاده از بی بی کرم این است که به شما کمک می‌کند در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کنید. چرا که با استفاده از این محصول، نیازی به استفاده از چندین محصول مختلف ندارید.

بی بی کرم‌ها برای انواع پوست مناسب‌اند، اما اگر پوست حساسی دارید، بهتر است قبل از استفاده از هر محصول جدیدی، آن را روی پوست خود تست کنید. البته بی بی کرم‌هایی هستند که به واسطه فروش بسیار بالای آنها در سراسر دنیا می‌توانیم با قاطعیت بگوییم که حساسیتزا نیستند مانند بی بی کرم گابرینی و بی بی کرم گارنیر ، دراینجا ما به معرفی خلاصه بی بی کرم ۸ کاره گابرینی می‌پردازیم.

بی بی کرم گابرینی

بی بی کرم گابرینی یکی از بهترین بی بی کرم‌های موجود در بازار آرایشی ایران است در ترکیبات آن از مرطوب کننده، ضدآفتاب، ضدلک و کرم پودر استفاده شده است. این کرم دارای فاکتور حفاظتی (SPF) 15 است و از پوست شما در برابر آفتاب و مضرات آن محافظت خواهد کرد. ویتامین E موجود در این کرم هم به نرم کردن پوست و خنثی کردن اثرات منفی رادیکال‌های آزاد کمک زیادی خواهد کرد. این محصول دارای دو رنگ بژ تیره و بژ روشن است.

ویژگی های بی بی کرم گابرینی

  • پوشش دهی متوسط تا بالا
  • ماندگاری 24 ساعته
  • SPF15
  • ضد لک
  • ضد چروک
  • آبرسان
  • نرم کننده
  • فاقد چربی و پارابن

فرق بی بی کرم و کرم پودر

فرق بی بی کرم و کرم پودر

بی بی کرم و کرم پودر هر دو محصولات آرایشی هستند که برای یکدست کردن رنگ پوست و پوشاندن نواقص آن استفاده می‌شوند. با این حال، تفاوت‌های مهمی بین این دو محصول وجود دارد.

پوشانندگی

یکی از تفاوت‌های اصلی بین بی بی کرم و کرم پودر، میزان پوشانندگی آن‌ها است. بی بی کرم‌ها به طور کلی پوشش متوسطی دارند، درحالی‌که کرم پودرها می‌توانند پوشش کم، متوسط یا زیاد داشته باشند.

مواد تشکیل دهنده

بی بی کرم‌ها اغلب حاوی مواد مغذی و مراقبت از پوست مانند ویتامین‌ها، آنتی‌اکسیدان‌ها و SPF هستند. این مواد می‌توانند به بهبود سلامت پوست و محافظت از آن در برابر اشعه‌های مضر خورشید کمک کنند. برخی بی بی کرم‌ها دارای پرایمر هم هستند که برای زیرسازی و یک دست کردن بافت پوست عالی محسوب می‌شود. اما کرم پودرها معمولاً حاوی این مواد مغذی نیستند و بیشتر کرم‌های رنگی پوشاننده با درجات پوشانندگی مختلف هستند.

نوع پوست

بی بی کرم‌ها برای انواع پوست مناسب هستند، اما به طور خاص برای پوست های خشک و حساس ایده‌آل‌اند. در صورتی که کرم پودرها برای انواع پوست مناسب هستند، اما ممکن است برای پوست های چرب و مستعد آکنه مناسب نباشند.

کاربرد

بی بی کرم‌ها به طور معمول به‌عنوان یک محصول آرایشی و مراقبت از پوست استفاده می‌شوند. آن‌ها می‌توانند به یکدست کردن رنگ پوست، پوشاندن نواقص کوچک و محافظت از پوست در برابر اشعه‌های مضر خورشید کمک کنند و سرعت آرایش را بالا می‌برند.  اما کرم پودرها معمولاً به‌عنوان یک محصول آرایشی و گریم استفاده می‌شوند. آن‌ها می‌توانند به پوشاندن نواقص پوستی شدید کمک کنند.

سخن پایانی

انتخاب بی بی کرم یا کرم پودر به نیازهای فردی شما بستگی دارد. اگر به دنبال محصولی هستید که پوشش متوسطی داشته باشد، حاوی مواد مغذی باشد و برای انواع پوست مناسب باشد و سرعت آرایش را بالا ببرد، بی بی کرم برای شما گزینه خوبی است. اما اگر به دنبال محصولی هستید که پوشش بالایی داشته باشد و برای انواع پوست مناسب باشد، کرم پودر گزینه بهتری است.

منابع: glamour

 

 

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی برای این مقاله نوشته نشده است.

دیدگاه شما

محصولات جدید فروشگاه هیوا

36%
کرم روشن کننده دائمی آی ام سودا (پک شش عددی) اصل کره
کرم روشن کننده دائمی آی ام سودا (پک شش عددی) اصل کره
790,000 تومان
498,000 تومان
سرم ضد جوش و ضد التهاب فیتوسولوشن نورمادرم ویشی(جعبه معیوب)
سرم ضد جوش و ضد التهاب فیتوسولوشن نورمادرم ویشی(جعبه معیوب)
780,000 تومان
اتوصورت اولتراسونیک شاول Ultrasonic Shovel
اتوصورت اولتراسونیک شاول Ultrasonic Shovel
739,000 تومان
کوشن برنج با پد قارچی وکالی WOKALI
کوشن برنج با پد قارچی وکالی WOKALI
259,000 تومان
+
ست براش 5 عددی جعبه و آینه دار
ست براش 5 عددی جعبه و آینه دار
160,000 تومان
خط چشم مویی اوریفلیم بنفش
خط چشم مویی اوریفلیم بنفش
149,000 تومان
کرم آبرسان دست و صورت برنج وکالی
کرم آبرسان دست و صورت برنج وکالی
159,000 تومان
55%
سرم تخصصی نیکوتینامید روشن کننده قوی بیواکوا
سرم تخصصی نیکوتینامید روشن کننده قوی بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان

بیشتر بخوانید