سریع ‌ترین راه برای از بین بردن لک‌ های قهوه‌ای صورت

18 شهریور‌ماه 1402

سریع ‌ترین راه برای از بین بردن لک‌ های قهوه‌ای صورت

حتما شما هم مانند خیلی از افراد دیگر دچار لک‌ های قهوه‌ای صورت شده باشید و به دنبال بهترین روش‌ها در جهت درمان این لک‌ها باشید، چرا که مهم‌ترین چیزی که در تمامی افراد در اولویت اول قرار دارد داشتن پوستی صاف، خالی از هر نوع جوش و لک و داشتن یک صورت زیبا و بی‌نقص است تا آنان را زیباتر نشان دهد، چرا که داشتن صورتی صاف و بی‌نقص باعث افزایش اعتماد به نفس در افراد می‌شود.

با ما همراه باشید تا به بهترین و سریع ‌ترین راه برای از بین بردن لک‌ های قهوه‌ای صورت بپردازیم. به این نکته هم توجه کنید که اگر لک‌های صورت خود را درمان نکنید با قرار گرفتن صورتتان در معرض نور خورشید لک‌های شما بیشتر خواهد شد.

درمان لک قهوه‌ای صورت با توجه به تشخیص پزشک

بوجود آمدن لک‌های قهوه‌ای رنگ برروی پوست ممکن است بر اثر عوامل مختلفی بوجود آمده باشد، که کافیست برای فهمیدن این موضوع به پزشک پوست مراجعه کنید تا پزشک پوست پس از بررسی نوع پوست شما و طی مراحل پزشکی مثل گرفتن آزمایش که شامل آزمایشات غدد، هرمون‌ها و غیره می‌شود علت بوجود آمدن لک‌های قهوه‌ای رنگ برروی پوستتان را تشخیص دهد.

که آیا منشا بوجود آمدن این لک‌ها درونی است مثل تغییر هرمون‌ها، کبد چرب، بارداری، شرایط آب و هوایی، استرس، اعصاب، عوامل وراثتی و غیره است و یا به دلیل عوامل بیرونی مثل اشعه خورشید، آلودگی، استفاده بیش از حد مواد شیمیایی، چربی پوست و غیره است و طبق انجام این مراحل راهنمایی‌های کامل و جامع را در جهت بهبود و ضعیف لک‌های قهوه‌ای پوست شما انجام می‌دهد و در صورت نیاز به دارو برای شما با توجه به نیازتان دارو تجویز می‌کند.

سریع ‌ترین راه برای از بین بردن لک‌ های قهوه‌ای صورت با انجام لیزر

لک‌ های قهوه‌ای صورت همان اپیدرم و لایه فوقانی پوست صورت هستند که معمولا اندازه آنها بین ۲ تا ۴ میلی متر هستند و به دلیل رنگدانه‌های پوست باعث ایجاد خال‌های رنگی روی پوست می‌شوند که معمولا به دلیل آفتاب سوختگی، کهولت سن، مادر زادی بودن آنها، مواد شیمیایی و غیره برروی پوست شده اند، اگر به دنبال درمان سریع این لک‌ها هستید ما به شما لیزر صورت را معرفی می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر درباره چگونگی لیزر پوست صورت در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

سریع ‌ترین راه برای از بین بردن لک‌ های قهوه‌ای صورت با لیزر یک روش بسیار خوب است به شرطی که شما مراقبت‌های بعد از لیزر را به درستی انجام دهید، لیز برای درمان لک‌های قهوه‌ای رنگ حدود ۴۵ دقیقه طول می‌کشد.

سریع ‌ترین راه برای از بین بردن لک‌ های قهوه‌ای صورت

برای انجام لیزر صورت ابتدا از شما خواسته می‌شود تا صورت خود را به خوبی بشویید سپس یک سری عکس قبل از درمان از شما گرفته می‌شود سپس چشمانتان را می‌بندند و با یک ژل خنک کننده صورت شما را می‌پوشانند و با وسیله‌ای مانند سشوار که باد خنکی از آن خارج می‌شود را روی پوست شما می‌زنند تا صورت شما خنک شود سپس نور لیزر را برروید لک‌ های قهوه‌ای صورت شما قرار می‌دهند تا جهت درمان لک‌ها برروی صورت اعمال شود، پس از انجام لیزر درمانی یک کرم مخصوص به شما می‌دهند تا در برابر اشعه نور خورشید از پوست شما محافظت کند.

برای اینکه به نتیجه مطلوب خود در جهت رفع لک‌های صورت خود داشته باشید باید هر ۳ یا ۴ هفته یک بار لیزر درمانی کنید که ۴ یا ۵ مرتبه می‌شود و در صورت بروز دوباره لک‌ها این عمل را تا سالی یک بار انجام دهید، ناگفته نماند که برای درمان لک‌ها با استفاده از این روش ممکن است که دوباره لک‌های صورت شما برگردد.

بهترین و سریع ‌ترین راه برای از بین بردن لک‌ های قهوه‌ای صورت استفاده از محصولات پوستی می‌باشد

تا اینجا با هم درمورد دوتا سریع ‌ترین راه برای از بین بردن لک‌ های قهوه‌ای صورت آشنا شدیم و معایب و مزایای آنها را هم مورد بررسی قرار دادیم، اما همانطور که می‌دانید هیچ کدام جواب قطعی به ما نمی‌دهند با اینکه هر کدام مستلزم پرداخت هزینه‌های گزاف و بالایی را شامل می‌شود، پس باید با این حساب به دنبال روشی باشیم که هم دارای تضمین بهبود لک‌های صورت را داشته باشند و هم مناسب و اقتصادی باشند.

درمان لک های قهوه‌ای صورت

یکی از روش‌هایی که می‌تواند به‌طور شگفت‌انگیزی به درمان لک‌های قهوه‌ای رنگ صورت شما کمک‌ کند استفاده از محصولات مراقبت پوستی است که قصد داریم تا چند نمونه از بهترین و سریع‌التاثیر ترین آنها را به شما معرفی کنیم تا با خیال راحت بدون صرف هزینه‌های گزاف جهت درمان خودتان به راحتی با داشتن چند قلم از این محصولات خودتان دکتر پوست خود باشید و به راحتی لک‌های قهوه‌ای رنگ صورتتان را درمان کنید، این محصولات شامل:

۱. کرم ازالائیک اسید اوردینری اصل در حجم ۳۰ میل

کرم آزالئیک اسید محصولی است که توسط برند “The Ordinary” تولید می‌شود. آزالئیک اسید یک ترکیب شیمیایی است که از جوانه‌های گندم استخراج می‌شود و به عنوان یک ماده فعال در محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شود.

کرم آزالئیک اسید معمولاً به عنوان سریع ‌ترین راه برای از بین بردن لک‌ های قهوه‌ای صورت مانند لکه‌های پیگمانتاسیون، لکه‌های خورشیدی و لکه‌های آکنه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. آزالئیک اسید می‌تواند به دو روش اصلی تأثیر گذار باشد:

  1. کاهش تولید پیگمانت: آزالئیک اسید می‌تواند فعالیت آنزیم‌هایی که در فرایند تولید پیگمانت سهم دارند را کاهش دهد. این عملکرد باعث کاهش تولید ملانین و پیگمانتاسیون نامنظم پوست می‌شود، که بهبود ظاهر لکه‌های پوستی مرتبط با آن می‌شود.
  2. خاصیت ضد التهابی: آزالئیک اسید خواص ضد التهابی دارد و می‌تواند در کاهش التهاب پوست و کنترل آکنه و لکه‌های مربوط به آنها مؤثر باشد.

مهم است به خاطر داشته باشید که هر پوستی ممکن است به طرز متفاوتی به محصولات پوستی واکنش نشان دهد.

کرم ازالائیک اسید اوردینری اصل در حجم ۳۰ میل

۲. کرم ویتامین سی اوردینری ۲۳ درصد

کرم ویتامین C با غلظت 23٪ از برند “The Ordinary” می‌تواند در کاهش و بهبود لکه‌های قهوه‌ای صورت موثر باشد. ویتامین C یک آنتی‌اکسیدان قوی است که می‌تواند عملکرد متعددی را در پوست داشته باشد، از جمله تقویت تولید کلاژن، کاهش پیگمانتاسیون غیرمنظم، و کاهش لکه‌های پوستی.

ویتامین C به عنوان یک عامل سفیدکننده پوست عمل می‌کند و می‌تواند لکه‌های قهوه‌ای صورت را به طور مرحله به مرحله کاهش دهد. این ترکیب قادر است به طور مستقیم بر روی فرایند تولید پیگمانت‌ها در پوست تأثیر بگذارد و عملکرد آنزیم‌هایی که در تولید ملانین (پیگمانت پوست) سهم دارند را کنترل کند.

بنابراین، استفاده از کرم ویتامین C با غلظت 23٪ می‌تواند یکی از سریع ‌ترین راه برای از بین بردن لک‌ های قهوه‌ای صورت شما ایجاد کند. با این حال، نتایج ممکن است با توجه به نوع پوست و شرایط فردی متفاوت باشد. مهم است که محصول را به طور منظم و مناسب استفاده کنید.

کرم ویتامین سی اوردینری ۲۳ درصد

۳. ژل کرم هیدرا بیوتی شنل کرم ژل

ژل کرم هیدرا بیوتی لک های قهوه‌ای رنگ پوست را از بین برده و مانع از ایجاد لک روی پوست می‌شود، این کرم ساخت کشور فرانسه بوده و در حجم ۵۰ میل قرار دارد. یکی از دلایل ایجاد چین و چروک و لک، خشکی پوست است. این محصول حاوی ترکیبات موثری همچون گیاه کاملیا بوده که پوست را آبرسانی و مرطوب می‌کند. این کرم روشن کننده قوی پوست است و علائم پیری پوست را کاهش می‌دهد. هیالورونیک اسید موجود در این کرم ژل پوست را عمیقا آبرسانی کرده و مانع از خشکی و کدری آن می‌شود.

آنتی اکسیدان‌های موجود در ژل کرم هیدرا بیوتی از پوست در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد محافظت کرده و به تقویت سیستم دفاعی طبیعی پوست کمک می‌کند. تحقیقات نشان داده پس از گذشت 4 ساعت از مصرف این کرم رطوبت پوست به میزان 40% افزایش داده می‌شود. از دیگر مزایای خرید ژل کرم هیدرابیوتی خاصیت ضد جوش آن است که برای افراد با پوست نرمال تا چرب گزینه مناسبی است.

4. سرم آلفا آربوتین اوردینری یا سرم ضدلک اوردینری

سرم آلفا آربوتن اوردینری به عنوان بهترین ضد لک صورت شناخته می‌شود. این سرم از ترکیب دو عنصر آلفاآربوتین و اسید هیالورونیک جهت رفع لک‌های قهوه‌ای بهره گرفته است. آلفاآربوتین یک ترکیب طبیعی است که که از گیاه برگ‌های ارکیدهای ژاپنی به دست می‌آید. این ماده با مهار آنزیم تیروزینار، از تولید ملانین که مسئول رنگ پوست است جلوگیری می‌کند. کاهش تولید ملانین موجب روشن‌تر شدن پوست و یکدست شدن آن می‌شود.

اسید هیالورونیک نیز یه رطوبت رسان قوی است که در بدن به طور طبیعی وجود دارد. این ماده تا 1000 برابر وزن خود آب جذب کرده و آبرسان و مرطوب کننده موثری است. همچنین موجب بهبود خاصیت ارتجاعی پوست شده و با ایجاد پیوند مستحکم بین بافت‌های پوستی آن را سفت می‌کند. استفاده از سرم ضد لک اوردینری به کاهش لک‌های تیره و بهبود رنگ پوست کمک کرده و موجب نرمی و لطافت پوست می‌شود.

درمان لک‌ های قهوه‌ای صورت در خانه

برخی از افراد که می‌خواهند سریع ‌ترین راه برای از بین بردن لک‌ های قهوه‌ای صورت خود را در خانه انجام دهند. از چندین ماسک خانگی در جهت درمان لک‌های صورت خود استفاده کنند. که شامل:

  1. استفاده از آب سیب زمینی جهت از بین بردن لک‌ های قهوه‌ای صورت
  2. استفاده از آب پیاز جهت بهبود لک‌های صورت، پیازهم به دلیل داشتن خاصیت انتی اکسیدانی باعث بهبود باک‌های صورت می‌شود.
  3. استفاده از لیمو و عسل: مخلوط کردن یک قاشق عسل با چند قطره آب لیمو و استفاده از آن یکی از سریع ‌ترین راه برای از بین بردن لک‌ های قهوه‌ای صورت. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در لیمو و خواص ضدعفونی کننده عسل می‌توانند به کاهش رنگ لکه‌ها کمک کنند.
  4. ماسک آلوئه‌ورا: استخراج ژل آلوئه‌ورا از یک برگ آلوئه‌ورا و ماسک آن را بر روی لکه‌های قهوه‌ای صورت استفاده کنید. آلوئه‌ورا خواص التیام بخشی و روشن کنندگی دارد و ممکن است به کاهش لکه‌ها کمک کند.
  5. پاک کردن پوست با مواد طبیعی: استفاده از مواد طبیعی مانند شیر، یوگورت، نمک دریا یا سرکه سیب برای پاک کردن و تمیز کردن پوست می‌تواند به کاهش لکه‌های قهوه‌ای صورت کمک کند.
  6. استفاده از بخاری صورت: بخار آب گرمی را درست کنید و صورت خود را باز کنید و به مدت 10-15 دقیقه بخار تنفس کنید. این کار باعث باز شدن منافذ پوستی و از بین بردن آلودگی‌ها و آثار لکه‌ها می‌شود.
  7. ماساژ صورت: با استفاده از روغن‌های طبیعی مانند روغن زیتون، روغن نارگیل یا روغن آووکادو، به آرامی ماساژ دهید. این کار می‌تواند به بهبود رنگ و تغذیه پوست کمک کند

 

با مراجعه به مقاله بهترین درمان برای لک صورت اطلاعات بیشتری درمورد لک صورت و درمان آن بیابید.

medicalnewstoday

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی برای این مقاله نوشته نشده است.

دیدگاه شما

محصولات جدید فروشگاه هیوا

55%
سرم تخصصی نیکوتینامید روشن کننده قوی بیواکوا
سرم تخصصی نیکوتینامید روشن کننده قوی بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان
55%
سرم تخصصی هیالورونیک اسید بیواکوا
سرم تخصصی هیالورونیک اسید بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان
55%
سرم تخصصی ضدجوش زردچوبه بیواکوا
سرم تخصصی ضدجوش زردچوبه بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان
55%
سرم تخصصی ترمیم کننده حلزون بیواکوا
سرم تخصصی ترمیم کننده حلزون بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان
خط چشم رنگی ماژیکی پاستیلی
خط چشم رنگی ماژیکی پاستیلی
139,000 تومان
+
ماسک صورت KDK مدل درخت خون اژدها
ماسک صورت KDK مدل درخت خون اژدها
8,000 تومان
55%
سرم تخصصی ضدچروک و جوانساز رتینول بیواکوا
سرم تخصصی ضدچروک و جوانساز رتینول بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان
55%
سرم تخصصی ویتامین سی بیواکوا
سرم تخصصی ویتامین سی بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان

بیشتر بخوانید