ده محصول برتر سفت کننده پوست را بشناسید

07 آبان‌ماه 1402

ده محصول برتر سفت کننده پوست را بشناسید

پیری پوست فرآیند طبیعی بدن است که بر اثر افزایش سن رخ می‌دهد. عواملی نظیر ژنتیک، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، استرس، سیگار کشیدن و تغییرات هورمونی نقش مهمی در پیری پوست و شلی و افتادگی آن دارد. چین و چروک، لک‌های تیره، افتادگی پوست و خشکی از جمله علائم پیری پوست است. به همین منظور محصولات مراقبتی سفت کننده پوست به منظور بهبود و تقویت ساختار پوست در قالب سرم‌، کرم یا لوسیون عرضه شده است که سرم های اوردینری یکی از بهترین محصولات مراقبتی پوست می باشد. این محصولات با تحریک تولید کلاژن و الاستین به سفت‌تر و محکم‌تر شدن پوست کمک می‌کنند.

ترکیبات مختلفی در کرم‌های سفت کننده پوست استفاده می‌شود که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رتینوئیدها: رتینوئیدها مشتقات ویتامین A هستند که به تحریک تولید کلاژن و کاهش تخریب آن کمک می‌کنند.
 • هیالورونیک اسید : هیالورونیک اسید یک ماده است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد و موجب حفظ رطوبت پوست می‌شود. محصولات حاوی هیالورونیک اسید، می‌توانند به بهبود خاصیت ارتجاعی پوست کمک کنند.
 • پپتیدها: پپتیدها ترکیبات کوچکی از اسید آمینه هستند که می‌توانند به تحریک تولید کلاژن و الاستین کمک کنند.
 • آلفا هیدروکسی اسید (AHA): AHAها می‌توانند به لایه‌برداری پوست کمک کنند و ظاهر پوست را بهبود ببخشند.
 • بتا هیدروکسی اسید (BHA): BHAها نیز می‌توانند به لایه‌برداری پوست کمک کنند و ظاهر پوست را بهبود ببخشند.
 • سفت شدن پوست

سفت کننده پوست چیست؟

محصولات سفت کننده پوست با افزایش تولید کلاژن و الاستین موجب سفت شدن پوست می‌شوند و در جوان‌تر شدن پوست تاثیر بسزائی دارند. این محصولات معمولا حاوی ترکیباتی هستند که از بروز چین و چروک جلوگیری کرده و باعث می‌شوند پوست سفت‌تر و جوان‌تر به نظر برسد. این محصولات به روش‌های مختلفی عمل می‌کنند. برخی از آن‌ها به تحریک تولید کلاژن و الاستین کمک می‌کنند. برخی دیگر حاوی ترکیباتی هستند که مانع از تخریب کلاژن و الاستین شده و برخی به بهبود ظاهر چین و چروک کمک می‌کنند.

محصولات سفت کننده پوست در انواع مختلفی از جمله سرم، کرم و لوسیون عرضه شوند. این محصولات می‌‌توانند به عنوان قسمتی از روتین مراقبت پوست قرار گیرند. اصلی‌ترین عملکرد این محصولات افزایش رطوبت است. این محصولات علاوه بر حفظ رطوبت پوست تولید کلاژن و الاستین را افزایش می‌دهند و با افزایش گردش خون سلولی موجب جوانسازی پوست می‌شوند. تاثیرگذاری سفت کننده‌ها نسبت به جراحی کمتر بوده اما هزینه و عوارض جانبی کمتری دارند.

علت شل شدن پوست چیست؟

افتادگی و شلی پوست مشکلی شایع است که می‌تواند در افراد با هر رده سنی رخ دهد. مهمترین علت این عارضه بالا رفتن سن است که امری اجتناب ناپذیر است. بالا رفتن سن موجب کاهش تولید کلاژن و الاستین شده و پوست دچار شلی و افتادگی می‌شود. کاهش وزن از دیگر عوامل این عارضه است که به دلیل از بین رفتن چربی رخ می‌دهد. درمان‌های مختلفی برای سفت شدن پوست پوست و جلوگیری از شلی و افتادگی وجود دارد.

افتادگی و شل شدن پوست یکی از علائم طبیعی پیری است که با تغییرات در ساختار و عملکرد پوست همراه است. این عملکردها و ساختارها تحت تأثیر عوامل ژنتیکی، طبیعی و زیست محیطی قرار می‌گیرند. با بالا رفتن سن، عضلات صورت و بدن ضعیف‌تر عمل کرده و قدرت آنها در حمایت از پوست کاهش می‌یابد. این ضعف باعث افتادگی و شل شدن پوست می‌شود. علاوه بر تاثیرات بالا رفتن سن عوامل دیگری نیز برای شلی پوست وجود دارد.

مهمترین علل شل شدن پوست:

 • افزایش سن
 • کاهش وزن ناگهانی
 • بارداری و زایمان
 • قرار گرفتن در معرض اشعه UV خورشید
 • سیگار کشیدن
 • ژنتیک
 • استرس شدید و خواب نامنظم

ده محصول برتر سفت کننده پوست را بشناسید

 

درمان شل شدن و افتادگی پوست صورت

برای سفت شدن پوست صورت و درمان شل شدن و افتادگی پوست روش‌های مختلفی وجود دارد. این روش‌های شامل روش‌های تهاجمی و غیر تهاجمی است. اگر هنوز دچار شلی و افتادگی پوست نشده‌اید پیشگیری بهتر از درمان است. داشتن رژیم غذایی سالم و مصرف میوه‌ و سبزیجات تازه یکی از راه‌های سفت شدن پوست و جلوگیری از افتادگی آن است. خوردن مواد غذایی کلاژن ساز و دریافت ویتامین‌ها موجب تقویت پوست شده و پیری پوست را به تعویق می‌اندازد.

روش‌های غیرتهاجمی

روش‌های غیرتهاجمی درمان شل شدن و افتادگی پوست صورت شامل موارد زیر می‌شوند:

ماساژ صورت: ماساژ صورت می‌تواند به تحریک گردش خون در پوست کمک کند و باعث بهبود خاصیت ارتجاعی پوست شود.

استفاده از محصولات مراقبت از پوست حاوی کلاژن و الاستین: این محصولات می‌توانند به تقویت پوست و کاهش افتادگی آن کمک کنند.

استفاده از روش‌های درمانی خانگی مانند استفاده از ماسک‌های صورت: برخی از ماسک‌های صورت می‌توانند به بهبود خاصیت ارتجاعی پوست و کاهش افتادگی آن کمک کنند.

روش‌های تهاجمی

روش‌های تهاجمی درمان شل شدن و افتادگی پوست صورت شامل موارد زیر می‌شوند:

لیزر درمانی: لیزر درمانی می‌تواند به تحریک تولید کلاژن و الاستین پوست کمک کند.

تزریق فیلر: تزریق فیلر می‌تواند باعث پر شدن چین و چروک‌ها و افتادگی پوست شود.

جراحی پلاستیک: جراحی پلاستیک مانند لیفت صورت می‌تواند به رفع افتادگی پوست صورت کمک کند.

سفت شدن

عملکرد محصولات سفت کننده پوست چگونه است؟

محصولات مراقبت از پوست می‌توانند به سفت شدن پوست و لیفت آن کمک کنند اما نتایج آن به عواملی مثل نوع پوست، شدن افتادگی و ترکیبات موجود در محصول بستگی دارد. برخی ترکیبات رایج در محصولات مراقبتی سفت کننده پوست هستند و به لیفت شدن آن کمک می‌کنند. این محصولات علاوه بر حفظ رطوبت پوست موجب تحریک تولید کلاژن و الاستین شده و باعث سفت شدن پوست می‌شوند. همچنین موجب جوانسازی پوست شده و ظاهر آن را بهبود می‌بخشند.

برخی از ترکیبات که می‌توانند به سفت شدن پوست و لیفت آن کمک کنند عبارتند از:

رتینوئیدها: رتینوئیدها مشتقات ویتامین A هستند که می‌توانند به تحریک تولید کلاژن و الاستین پوست کمک کنند.

هیالورونیک اسید: هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی است که در پوست یافت می‌شود. این ماده می‌تواند آب را در پوست جذب کند و باعث افزایش حجم و خاصیت ارتجاعی پوست شود.

پپتیدها: پپتیدها زنجیره‌های کوتاهی از اسیدهای آمینه هستند که می‌توانند به تحریک تولید کلاژن و الاستین پوست کمک کنند.

ویتامین C: ویتامین C یک آنتی‌اکسیدان قوی است که می‌تواند به محافظت از پوست در برابر آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد کمک کند.

ویتامین E: ویتامین E یک آنتی‌اکسیدان قوی دیگر است که می‌تواند به محافظت از پوست در برابر آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد کمک کند.

سفت کننده اوردینری

معرفی ده محصول برتر سفت کننده پوست

 1. سرم لیفتینگ و ضد چروک اوردینری مدل بافه buffet

سرم بافه اوردینری حاوی ترکیباتی است که سفت کننده پوست بوده و به کاهش چین و چروک‌ها کمک می‌کند. ترکیبات این سرم شامل پپتیدها، ویتامین C و E، عصاره آلوئه ورا، عصاره گیاهی گوتو کولا و هیالورونیک اسید است که به سفت شدن پوست و بهبود ساختار آن کمک می‌کند. پپتیدهای موجود در این سرم با تحریک تولید کلاژن و الاستین پوست موجب کاهش چین و چروک می‌شود. هیالورونیک اسید موجود در آن می‌تواند آب را در پوست جذب کرده و باعث افزایش حجم و خاصیت ارتجاعی پوست شود.

 1. کرم فیلر و لیفتینگ قوی +Revitalizing Supreme استی لادر

کرم فیلر و لیفتینگ قوی استی لادر با دارا بودن عناصر و ترکیبات گیاهی موثر بهترین کرم لیفتینگ صورت به شمار می‌رود. این کرم از عصاره گیاه مورینگا، عصاره پلانکتون، مالاکیت و عصاره گیاه میموزا جهت افزایش تولید کلاژن و جوانسازی پوست بهره گرفته است. عصاره گیاه مورینگا با پیری پوست مبارزه کرده و موجب سفت شدن پوست می‌شود. ترکیبات فعال این کرم سفت کننده پوست می‌تواند به افزایش حجم پوست کمک کند.

 1. دابل سرم لیفت و جوانی گرلن double r renew & repair advanced serum

دابل سرم لیفت و جوانی گرلن (Double R Renew & Repair Advanced Serum) یک سرم ضد چروک و سفت کننده پوست است که برای انواع مختلف پوست مناسب است. این سرم حاوی ترکیبات فعالی است که می‌تواند به کاهش چین و چروک‌ها، سفت شدن پوست و بهبود خاصیت ارتجاعی آن کمک کند. ژل رویال، اسید هیالورونیک و پپتیدهای موجود در این سرم موجب بهبود ظاهر پوست و کاهش علائم پیری می‌شود.

 1. امولوسیون ضد چروک و جوانساز شیسیدو مدل روز

امولوسیون ضد چروک و جوانساز شیسیدو مدل روز فرم دهنده و سفت کننده پوست بوده و پوست را احیاء می‌کند. این سرم خاصیت ضد پیری داشته و حاوی ترکیبات گیاهی Odoriko، گلاب بلغاری و عصاره گلرنگ است که موجب سفت شدن پوست صورت شده و از شلی و افتادگی آن جلوگیری می‌کند. این محصول دارای ترکیبات روشن کننده و درخشان کننده پوست است و مانع از ایجاد چین و چروک‌های جدید می‌شود.

سفت کننده کلارنس

 1. کرم روز اکسترا فرمینگ کلارنس لیفت کننده

. لیفت کننده 50 میل برای سفت شدن پوست و جوانسازی طراحی شده است. این کرم سفت کننده صورت حاوی عصاره‌های گیاهی طبیعی است که موجب لیفت پوست شده و مانع از شلی و افتادگی آن می‌شود. این محصول با افزایش استحکام پوست با چین و چروک‌ها مقابله کرده و موجب بهبود خاصیت ارتجاعی آن می‌شود. کرم کلارنس حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی است که از پوست در برابر آسیب اشعه فرابنفش محافظت می‌کند.

 1. کرم لیفتینگ و ترمیم کننده ریپرویر کلینیک

کرم لیفتینگ و ترمیم کننده ریپرویر کلینیک یک کرم ضد پیری و سفت کننده پوست صورت بوده که علائم پیری، خطوط و چین و چروک را محو می‌کند. این محصول حاوی ترکیبات فعالی است که به سفت شدن پوست کمک کرده و موجب تقویت کلاژن سازی و استحکام پوست می‌شود. همچنین دارای فاکتور حفاظتی spf15 است که از پوست در برابر آسیب اشعه ماورای بنفش محافظت می‌کند.

 1. سرم سه گانه ضد چروک، ضد لک و سفت کننده صورت لانکوم

سرم سه گانه ضد چروک، ضد لک و سفت کننده صورت لانکوم یک مرطوب کننده قوی است که به سفت شدن پوست و استحکام آن کمک کرده و به پوست ظاهری جوان می‌بخشد. فرمولاسیون ویژه این سرم قابلیت ارتجاعی پوست را افزایش داده و ضد لک و ضد چروک قوی پوست است. این سرم از ترکیب ویتامین سی و نیاسینامید برای کاهش لک‌های تیره و بهبود چین و چروک بهره گرفته است.

 1. سرم هیالورونیک اسید | احیا کننده و لیفتینگ پوست کیلز

سرم هیالورونیک اسید | احیا کننده و لیفتینگ پوست کیلز چین و چروک و خطوط پوست را بهبود بخشیده و سفت کننده پوست صورت است. این سرم حاوی هیالورونیک اسید که عمیقا لایه‌های زیرین پوست را آبرسانی کرده و خطوط ریز را پر می‌کند. همچنین حاوی ترکیبات فعالی است که به جذب آب و حفظ رطوبت پوست کمک کرده و مانع از چین و چروک پوست می‌شود. این سرم ترمیم کننده قوی بافت سلولی بوده و صاف و یکدست کننده پوست است.

سفت کننده الارو

 

 1. کرم ضد چروک و لیفتینگ قوی الارو

کرم ضد چروک و لیفتینگ قوی الارو محرک سنتز کلاژن و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست است. کرم لیفت الارو خاصیت شبه بوتاکس داشته و بهترین کرم سفت کننده پوست صورت با خاصیت جوانسازی است. ویتامین E موجود در این کرم خاصیت آنتی اکسیدانی داشته و از پوست در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. جوانه گندم موجود در این کرم به آن خاصیت آبرسانی و مرطوب کنندگی قوی بخشیده و حاوی نوعی پپتید است که ضد چروک قوی به شمار می‌رود.

 1. کرم سفت کننده لیراک مدل MESOLIFT

کرم سفت کننده لیراک مدل MESOLIFT عملکرد لیفتینگ و سفت کننده پوست داشته و نرم کننده و آبرسان پوست است. این کرم تا 96درصد به سفت شدن پوست و تا 98درصد به شفافیت پوست کمک می‌کند و حاوی ویتامین‌های C٬E٬B5٬B6و A است. کرم مزولیفت لیراک یک برند فرانسوی است که عملکردی مشابه مزوتراپی داشته و پوست را شفاف می‌کند. این کرم حاوی عصاره زردآلو و لیمو بوده که پوست را آبرسانی می‌کند.

سخن پایانی

سفت کننده‌های پوست ظاهر پوست را بهبود بخشیده و چین و چروک را کاهش می‌دهند. ما در این مقاله درباره ترکیبات موثری که برای سفت شدن پوست در محصولات مراقبتی بکار می‌روند توضیح دادیم و ده محصول پرفروش و محبوب لیفت صورت را معرفی کردیم. اگر شما هم تجربه استفاده از این محصولات را داشته‌اید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منابع: byrdie

glamourmagazine

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی برای این مقاله نوشته نشده است.

دیدگاه شما

محصولات جدید فروشگاه هیوا

55%
سرم تخصصی نیکوتینامید روشن کننده قوی بیواکوا
سرم تخصصی نیکوتینامید روشن کننده قوی بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان
55%
سرم تخصصی هیالورونیک اسید بیواکوا
سرم تخصصی هیالورونیک اسید بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان
55%
سرم تخصصی ضدجوش زردچوبه بیواکوا
سرم تخصصی ضدجوش زردچوبه بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان
55%
سرم تخصصی ترمیم کننده حلزون بیواکوا
سرم تخصصی ترمیم کننده حلزون بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان
خط چشم رنگی ماژیکی پاستیلی
خط چشم رنگی ماژیکی پاستیلی
139,000 تومان
+
ماسک صورت KDK مدل درخت خون اژدها
ماسک صورت KDK مدل درخت خون اژدها
8,000 تومان
55%
سرم تخصصی ضدچروک و جوانساز رتینول بیواکوا
سرم تخصصی ضدچروک و جوانساز رتینول بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان
55%
سرم تخصصی ویتامین سی بیواکوا
سرم تخصصی ویتامین سی بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان

بیشتر بخوانید