نقد سرم نیاسینامید اسید اوردینری و ۲ ترکیب اصلی این سرم

24 اسفند‌ماه 1401

نقد سرم نیاسینامید اسید اوردینری و ۲ ترکیب اصلی این سرم

اوردینری طیف گسترده ای از سرم ها را برای انواع مشکلات پوستی ارائه می دهد. یکی از محبوب ترین سرم های اوردینری، نیاسینامید است.

در اینجا می خواهیم به نقد و بررسی سرم نیاسینامید اسید اوردینری بپردازیم که یک محصول مراقبت از پوست است، شامل ترکیبی از نیاسینامید (یک فرم مناسب ویتامین B3) و زینک می‌باشد.

این سرم اغلب برای بهبود بافت پوست، کاهش خطوط ریز و چین و چروک‌های صورت، کاهش ظهور لک‌های پوستی و درمان پوست های مختلف مانند آکنه و پوست های آسیب دیده استفاده می‌شود. همچنین، این محصول می‌تواند به بهبود سلامت کلی پوست کمک کند.

نیاسینامید در این سرم به دلیل خاصیت ضد التهابی و ضدآکنه خودش، می‌تواند به بهبود وضعیت پوست کمک کند. همچنین، زینک موجود در این سرم می‌تواند به کاهش ظهور لک‌های پوستی کمک کند و در عین حال، به افزایش ترمیم بافت و بهبود سلامتی پوست کمک می‌کند.


مطالعه آن پیشنهاد می شود:‌ معرفی برند اوردینری


اصلا نیاسینامید چیست؟

نیاسینامید (Niacinamide) یک فرم مناسب ویتامین B3 است که به طور طبیعی در بسیاری از مواد غذایی وجود دارد. این ماده به دلیل خواص ضد التهابی، ضد آکنه، روشن کننده، مرطوب کننده و ضد پیری پوست، در صنعت محصولات پوستی به کار می‌رود.

نیاسینامید اسید

از خصوصیات مفید نیاسینامید

از خصوصیات مفید نیاسینامید می‌توان به این موارد اشاره کرد:

کاهش التهاب و تحریک پوست: نیاسینامید می‌تواند به کاهش التهاب و تحریک پوست کمک کند، که می‌تواند به بهبود آکنه، زگیل‌ها و سایر مشکلات پوستی کمک کند.

بهبود کارکرد باریک‌سازی خون: نیاسینامید می‌تواند به بهبود کارکرد باریک‌سازی خون کمک کند، که می‌تواند به بهبود جریان خون و اکسیژن‌رسانی به پوست کمک کند.

روشن‌کنندگی پوست: نیاسینامید می‌تواند به کاهش ظهور لک‌های پوستی کمک کند و به پوست روشن‌تری بدهد.

مرطوب کننده پوست: نیاسینامید به پوست کمک می‌کند تا آب بیشتری را حفظ کند، که به مرطوب شدن پوست کمک می‌کند.

همچنین، نیاسینامید در بسیاری از محصولات پوستی و آرایشی مانند سرم های صورت، لوسیون های بدن، کرم های ضد آفتاب و غیره استفاده می‌شود.

زینک چیست؟

زینک (Zinc) یک عنصر اساسی برای سلامتی بدن است که در بسیاری از مواد غذایی وجود دارد. این عنصر برای عملکرد صحیح بسیاری از سلول‌ها، از جمله سلول‌های سیستم ایمنی، بسیار مهم است.

زینک

زینک در بدن برای عملکرد درست سیستم ایمنی بسیار حیاتی است. این عنصر می‌تواند به افزایش تولید و عملکرد سلول‌های سیستم ایمنی، بهبود و تقویت عملکرد بارزترین انواع سلول‌های سیستم ایمنی مانند لنفوسیت‌ها و سلول‌های NK کمک کند.

همچنین، زینک به عنوان یک آنتی‌اکسیدان نیز شناخته می‌شود و می‌تواند به پیشگیری از آسیب‌های اکسیداتیو و حفاظت از سلول‌ها کمک کند.

فواید زینک برای پوست

زینک برای پوست فواید بسیاری دارد، از جمله:

 • کمک به بهبود التهابات پوستی: خواص ضد التهابی زینک می‌تواند به بهبود التهابات پوستی مانند آکنه، پوکی استخوان و اگزما کمک کند.
 • کمک به جلوگیری از پیری پوست: زینک برای تولید کلاژن کمک می‌کند که یک پروتئین مهم در ساختار پوست است و می‌تواند به حفظ جوانی و سلامت پوست کمک کند.
 • کمک به درمان آسیب های آفتاب: زینک می‌تواند به بهبود خسارت‌های ناشی از آفتاب، مانند سوختگی و کک شدگی پوست کمک کند.
 • کمک به کاهش تولید چربی پوست: زینک می‌تواند به تنظیم ترشح چربی در پوست کمک کند و به کاهش چربی پوست و کمک به بهبود پوست چرب کمک کند.
 • کمک به بهبود بهداشت پوست: خواص ضدعفونی کننده زینک می‌تواند به کاهش باکتری‌ها و عفونت‌های پوست کمک کند و بهبود بهداشت پوست را تسهیل کند.

سرم ضد جوش نیاسینامید ۱۰٪ + زینک ۱٪ اوردینری

سرم صورت نیاسینامید زینک اوردینری یک محصول پوستی است که علاوه بر زینک، شامل نیاسینامید (فرم ویتامین B3) است. این سرم می‌تواند برای بهبود سلامت و زیبایی پوست مفید باشد.

سرم نیاسینامید اسید اوردینری

نیاسینامید یک ماده ضد التهابی و ضدآکنه است که می‌تواند به بهبود التهابات پوستی کمک کند. همچنین، نیاسینامید می‌تواند به تحریک تولید کلاژن و کاهش لکه‌های پوستی کمک کند.

زینک نیز دارای خواص ضد التهابی، ضدعفونی کننده و ضد آکنه است که به کاهش التهابات و باکتری‌های موجود در پوست کمک کرده و بهبود پوست چرب را تسهیل می‌کند. همچنین، زینک می‌تواند به تحریک تولید کلاژن و بهبود بافت پوست کمک کند.

از این رو، سرم صورت نیاسینامید زینک اوردینری می‌تواند به کاهش آکنه، لکه‌های پوستی، خطوط ریز و چین و چروک کمک کند و بهبود جوانی و سلامت پوست را تسهیل کند. همچنین، می‌تواند به عنوان یک راه‌حل مناسب برای پوست چرب و آکنه‌ای استفاده شود.


پیشنهاد می شود:‌ خرید سرم نیاسینامید اسید اوردینری


انتقادها به سرم نیاسینامید اوردینری

نظرات مردم درباره سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری اغلب مثبت بوده‌اند. بسیاری از کاربران این سرم را برای کاهش ظهور لکه‌های پوستی، کاهش آکنه و ترشح چربی پوست، تسکین التهابات پوست، بهبود بافت و مواد مرطوب کننده پوست تحسین کرده‌اند.

همچنین، بسیاری از کاربران این سرم را برای پوست حساس خود مورد استفاده قرار داده‌اند و از نتیجه‌های مثبت آن رضایت داشته‌اند.

با این حال، برخی از کاربران نیز گزارش داده‌اند که این سرم برای پوست خشکشان ممکن است خیلی خشک‌کننده باشد و می توان به همراه محصول مرطوب کننده و آبرسان اوردینری استفاده شود.

به طور کلی، سرم صورت نیاسینامید زینک اوردینری محصولی مفید برای بهبود سلامت پوست به نظر می‌رسد. با این حال، برخی افراد ممکن است به این سرم حساسیت نشان دهند و باعث تحریک پوست شوند.

همچنین، اگرچه ادعا شده که این سرم می‌تواند به کاهش آکنه و لکه‌های پوستی کمک کند، اما این تاثیرات به دلیل عوامل دیگری مانند رژیم غذایی، عوامل استرس‌زا و عوامل محیطی نیز بستگی دارد.

سرم صورت نیاسینامید زینک اوردینری یکی از گزینه‌هایی است که می‌توانید برای بهبود سلامت پوست خود امتحان کنید.

همچنین، برخی کاربران ممکن است به علت حساسیت به یک یا چند ترکیب این سرم، نتوانند از آن استفاده کنند و باید به دنبال سایر گزینه‌های درمانی باشند،در ادامه به نقد و بررسی سرم نیاسینامید اسید اوردینری بیشتر می پردازیم.

نظرات مثبت

به طور کلی نظراتی که در رابطه با سرم نیاسینامید زینک اوردینری مطرح شده به طور چشم گیری مثبت بوده است.

چیزی که افراد پس از استفاده از سرم نیاسینامید اسید اوردینری گزارش کرده اند:

 • بهبود مشکلات پوستی مانند جوش‌های آکنه‌ای، لکه‌های پوستی، خطوط ریز و چین و چروک
 • تحریک تولید کلاژن و بهبود بافت پوست
 • کاهش التهابات و باکتری‌های موجود در پوست
 • حاوی نیاسینامید و زینک است که دو ماده مفید و ضروری برای سلامت پوست هستند
 • قابل استفاده برای پوست های چرب و آکنه‌ای
 • سرم غیرچرب و سریع جذب می‌شود
 • بهبود قابل مشاهده در کوتاه مدت استفاده

به طور کلی، سرم صورت نیاسینامید زینک اوردینری برای بهبود سلامت و زیبایی پوست مورد تحسین قرار گرفته است. با این حال، همه‌ی افراد به طور یکسان به این سرم پاسخ نمی‌دهند و نتایج ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد.

به طور کلی، علاوه بر بررسی و نقد سرم نیاسینامید اسید اوردینری یکی از گزینه‌هایی است که می‌توانید برای بهبود سلامت پوست خود تلاش کنید، اما بهتر است قبل از استفاده از آن با پزشک خود مشورت کنید و با توجه به نوع پوستتان و وضعیت آن، تصمیم به استفاده از آن بگیرید.

 

ترکیبات سرم نیاسینامید اسید اوردینری

در نقد و بررسی سرم نیاسینامید اسید اوردینری به ترکیبات  سرم نیاسینامید ۱۰ درصد و زینک اوردینری نیز که شامل موارد زیر است دقت کنید:

نیاسینامید (10٪): یک ویتامین B3 است که برای بهبود سلامت پوست بسیار مفید است. نیاسینامید باعث کاهش التهابات پوست، کاهش ظهور لکه‌های پوستی و بهبود کیفیت پوست می‌شود.
سولفات روی (1٪): فرم پایدار شده از روی است که باعث کاهش ترشح چربی و ضد آکنه می‌شود.
سولفات زینک (1٪): یک ماده ضد باکتری است که به کاهش باکتری‌های موجود در پوست کمک می‌کند. همچنین، سولفات زینک باعث کاهش التهابات و تحریک تولید کلاژن می‌شود.
آلانتوئین: یک ماده ضد التهاب و آرامبخش پوست است که به عنوان یک ماده مرطوب کننده نیز عمل می‌کند.
هیالورونیک اسید: یک ماده مرطوب کننده موثر است که بهبود رطوبت و ظاهر پوست را تسهیل می‌کند.
ترکیب این مواد به هم، سرمی با خواص ضد التهابی، ضد باکتری، ضد آکنه، ضد التهاب، آرامبخش و مرطوب کننده برای بهبود سلامت پوست فراهم می‌کند.

 

نقد و بررسی سرم نیاسینامید اسید اوردینری
نتایج استفاده از سرم نیاسینامید اسید اوردینری

 

بررسی و نقد سرم نیاسینامید اسید اوردینری برای هر نوع پوست

در بررسی و نقد سرم نیاسینامید اسید اوردینری باید در نظر گرفت سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری برای بسیاری از افراد با پوست های مختلف مناسب است،

اما همه افراد نمی توانند از آن به صورت مناسب استفاده کنند. برای مثال، افرادی که به عوامل خاصی مانند نوع خاصی از اکزما یا پوست چرب دچارند، ممکن است بهتر باشد که از این محصول استفاده نکنند یا قبل از استفاده از آن با پزشک یا متخصص پوست مشورت کنند.

اگر پوست شما چرب یا مستعد آکنه است، ممکن است این سرم به کنترل ترشح چربی و کاهش ظاهر لکه های قرمز و آکنه کمک کند. همچنین، اگر پوست شما خشک و حساس است، این محصول می تواند به ترمیم و تقویت حاجب های پوست شما کمک کند و باعث افزایش رطوبت پوست شود.

بنابراین، اگرچه این سرم به طور کلی برای بسیاری از افراد مناسب است، اما قبل از استفاده از آن بهتر است با پزشک یا متخصص پوست در مورد مزایا و معایب استفاده از آن برای شما صحبت کنید.

 

افراد زیر ممکن است بیشتر در معرض خطر عوارض جانبی سرم نیاسینامید اسید اوردینری باشند:

 • افرادی که به نیاسینامید یا سایر مواد موجود در این سرم حساسیت دارند.
 • افرادی که پوست حساس دارند.
 • افرادی که از داروهای خاصی استفاده می کنند که ممکن است با نیاسینامید تداخل داشته باشند.

عوارض جانبی احتمالی سرم نیاسینامید اسید اوردینری عبارتند از:

 • قرمزی، خارش، سوزش و خشکی پوست.
 • افزایش حساسیت پوست به نور خورشید.
 • در موارد نادر، واکنش های آلرژیک شدید.

اگر هر یک از این عوارض جانبی را تجربه کردید، استفاده از سرم را متوقف کنید و با پزشک یا متخصص پوست مشورت کنید.در اینجا چند نکته برای کاهش خطر عوارض جانبی سرم نیاسینامید اسید اوردینری وجود دارد:

 • قبل از استفاده از سرم، آن را روی قسمت کوچکی از پوست خود تست کنید تا مطمئن شوید که به آن حساسیت ندارید.
 • اگر پوست شما حساس است، از سرم با غلظت پایین شروع کنید و به تدریج غلظت را افزایش دهید.
 • سرم را فقط روی پوست تمیز و خشک استفاده کنید.
 • از سرم در طول روز استفاده نکنید.
 • از کرم ضد آفتاب با SPF ۳۰ یا بالاتر استفاده کنید.

در ادامه با پاسخ به پرسش هایی، بیشتر به بررسی و نقد سرم نیاسینامید اسید اوردینری می پردازیم:

آیا سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری می‌تواند با دیگر محصولات پوستی ترکیب شود؟

بله، سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری می تواند با بسیاری از محصولات پوستی دیگر ترکیب شود، اما بهتر است قبل از ترکیب آن با محصولات دیگر به دقت بررسی شود که آیا ترکیب آن با سایر محصولات پوستی شما احتمالاً منجر به بروز تداخلات محتمل یا عوارض جانبی می شود یا خیر.
اگر می خواهید سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری را با محصولات دیگر ترکیب کنید، بهتر است به دقت برچسب هر محصول را بخوانید و توصیه های تولید کننده را دنبال کنید.

همچنین، بهتر است با پزشک یا متخصص پوست خود مشورت کنید تا به شما راهنمایی کنند که چطور این محصول را با دیگر محصولات پوستی خود ترکیب کنید و از بروز عوارض جانبی جلوگیری کنید.

 

آیا سرم نیاسینامید اوردینری می‌تواند در همه زمان‌ها استفاده شود یا باید در زمان خاصی استفاده شود؟

در نقد و بررسی سرم نیاسینامید اسید اوردینری به زمان استفاده از ایت سرم در طول روز و شب می توان اشاره کرد، بهتر است برای بهترین نتایج از آن در مراحل خاصی از روز استفاده کنید. برای مثال:
صبح: اگر پوست شما چرب یا مستعد آکنه است، می توانید این سرم را به عنوان قسمتی از روتین صبحانه خود استفاده کنید. این سرم با کاهش ترشح چربی و کنترل ظاهر لکه های قرمز و آکنه کمک می کند.
شب: اگر پوست شما خشک و حساس است، می توانید این سرم را به عنوان قسمتی از روتین شبانه خود استفاده کنید. سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری با تقویت حاجب های پوست کمک می کند و باعث افزایش رطوبت پوست می شود.
قبل از استفاده از کرم ضدآفتاب: این سرم می تواند به عنوان پایه ای برای کرم ضدآفتاب شما استفاده شود. با افزایش میزان نیاسینامید، این سرم می تواند به محافظت پوست شما در برابر پوسیدگی و خراشیدگی پوست کمک کند.
به طور کلی، بهتر است قبل از استفاده از هر محصول پوستی، به دقت برچسب را بخوانید و توصیه های تولید کننده را دنبال کنید. همچنین، مشورت با پزشک یا متخصص پوست خود می تواند به شما در برنامه ریزی بهتر روتین مراقبت از پوست شما کمک کند.

 

آیا سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری می‌تواند در دوران بارداری و شیردهی استفاده شود؟

بله، به طور کلی سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری برای دوران بارداری و شیردهی ایمن است و می‌تواند به طور مناسب برای پوست استفاده شود. اما برخی از موارد خاص وجود دارد که در نقد و بررسی سرم نیاسینامید اسید اوردینری باید در نظر گرفته شود:

 • در صورتی که شما برای محصولات پوستی حساسیت دارید، بهتر است قبل از استفاده از این سرم با پزشک خود مشورت کنید.
 • در صورتی که به هر دلیلی از محصولات حاوی نیاسینامید یا روی استفاده می‌کنید، بهتر است با پزشک خود در مورد استفاده این سرم هماهنگی کنید.
 • در صورتی که دارای هر گونه آسیب و ترک خون در پوست هستید، استفاده از این سرم را به تعویق بیاندازید.

در کل، بهتر است بیشتر به نقد سرم نیاسینامید اسید اوردینری پرداخت و حتما قبل از استفاده از هر محصول جدید برای پوست، با پزشک خود مشورت کنید.

 

آیا سرم نیاسینامید اوردینری باعث حساسیت پوست می‌شود؟

به طور کلی در نقد و بررسی سرم نیاسینامید اسید اوردینری، سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری برای اکثر افراد ایمن است و نیاز به نگرانی وجود ندارد.

با این حال، همانند هر محصول پوستی دیگری، برخی افراد ممکن است به این سرم حساسیت داشته باشند و علائمی مانند خارش، قرمزی و تحریک پوست را تجربه کنند.
اگر در طی استفاده از سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری هر گونه حساسیت را تجربه کردید، بهتر است که استفاده از این محصول را متوقف کرده و با پزشک یا متخصص پوست مشورت کنید.

همچنین، اگر در گذشته به نیازینامید و یا سایر محصولات پوستی حساسیت داشته‌اید، بهتر است از استفاده این سرم خودداری کنید یا با پزشک خود در مورد استفاده این سرم هماهنگی کنید.

 

آیا سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری می‌تواند در کاهش چین و چروک پوست مفید باشد؟

در نقد و بررسی سرم نیاسینامید اسید اوردینری برای کاهش چین و چروک پوست می توان گفت، سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری به عنوان یک محصول پوستی می‌تواند به کاهش ظاهر چین و چروک کمک کند.

نیاسینامید (Niacinamide) یک نوع ویتامین B3 است که می‌تواند بهبود قابل توجهی در برخی از نشانه‌های پیری پوست، مانند خطوط ریز و چین و چروک‌ها ایجاد کند. همچنین، این ماده می‌تواند به افزایش ترمیم و بازسازی پوست کمک کند و به طور کلی باعث بهبود بافت پوست می‌شود.
همچنین، روی در سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری می‌تواند به عنوان یک ماده ضد التهاب عمل کند و می‌تواند به کاهش تورم و قرمزی پوست کمک کند. این اثر ضد التهابی می‌تواند در پیشگیری از شکل‌گیری چین و چروک‌های جدید نیز مفید باشد.
بنابراین، سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری می‌تواند در کاهش ظاهر چین و چروک پوست مفید باشد، اما برای داشتن نتایج بهتر، ممکن است نیاز به ترکیب آن با سایر محصولات پوستی، مانند مرطوب‌کننده و کرم ضد آفتاب باشد.

همچنین، باید به این نکته توجه داشت که نتایج در هر فرد ممکن است متفاوت باشد و نتایج بعد از چندین هفته استفاده از این محصول قابل مشاهده خواهد بود.

 

آیا سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری می‌تواند در کاهش تیرگی و لک‌های پوست مفید باشد؟

نکته ای دیگر در نقد و بررسی سرم نیاسینامید اسید اوردینری، این سرم می‌تواند در کاهش تیرگی و لک‌های پوست مفید باشد. نیازینامید (Niacinamide) به دلیل داشتن ویژگی‌های ضد التهابی، ضد عفونی‌کننده، ضد تحریک و ترمیم‌کننده، می‌تواند در کاهش تیرگی‌ها و لک‌های پوست موثر باشد.
به علاوه، روی در سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری نیز می‌تواند به عنوان یک ماده ضد التهابی عمل کرده و به کاهش تورم و قرمزی کمک کند که می‌تواند به کاهش تیرگی‌های پوست کمک کند.
همچنین، نیازینامید می‌تواند به بهبود تولید ملافیل (collagen) و الاستین (elastin) در پوست کمک کند که می‌تواند به کاهش تیرگی‌ها و لک‌های پوست کمک کند.
بنابراین، سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری می‌تواند در کاهش تیرگی‌ها و لک‌های پوست مفید باشد، اما برای داشتن نتایج بهتر، ممکن است نیاز به ترکیب آن با سایر محصولات پوستی، مانند مرطوب کننده و کرم ضد آفتاب باشد.

همچنین، باید به این نکته توجه داشت که نتایج در هر فرد ممکن است متفاوت باشد و نتایج بعد از چندین هفته استفاده از این محصول قابل مشاهده خواهد بود.

 

آیا سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری می‌تواند به بهبود ظاهر منافذ باز پوست کمک کند؟

در نقد و بررسی سرم نیاسینامید اسید اوردینری می‌توان کمک به بهبود ظاهر منافذ باز پوست اشاره کرد.
نیازینامید که یکی از مواد اصلی این سرم است، به عنوان یک ماده مهم در بهبود بافت پوست و کاهش ظاهر منافذ باز شناخته شده است. تحقیقات نشان داده است که نیازینامید می‌تواند به کاهش اندازه منافذ باز پوست کمک کند و باعث بهبود بافت پوست و پوستری پوست می‌شود.
همچنین، روی که در این سرم حضور دارد، می‌تواند به بهبود ظاهر منافذ باز کمک کند. روی به عنوان یک عامل ضد التهابی و آنتی‌باکتریال در پوست شناخته شده است و می‌تواند با کاهش التهاب و حفظ تمیزی پوست، به بهبود ظاهر منافذ باز کمک کند.
بنابراین، سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری می‌تواند به بهبود ظاهر منافذ باز پوست کمک کند، به خصوص در پوستهای چرب و مستعد جوش.

 

چگونه باید سرم نیاسینامید ۱۰٪ اوردینری را استفاده کرد؟

حال در نقد و بررسی سرم نیاسینامید اسید اوردینری می توان به مراحل استفاده از سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری اشاره کرد:
پوست خود را به طور کامل تمیز کنید: این سرم باید روی پوست تمیز و خشک استفاده شود، بنابراین قبل از استفاده باید پوست خود را به طور کامل تمیز کنید.
چند قطره سرم را روی دست خود بریزید: بعد از تمیز کردن پوست، چند قطره از سرم را روی دست خود بریزید. تعداد قطرات باید براساس نیاز پوست شما تعیین شود.
سرم را به طور یکنواخت روی پوست صورت خود ماساژ دهید: سرم را به طور یکنواخت روی پوست صورت خود ماساژ دهید و به آرامی آن را به سمت بالا و به جایی که نیاز به مراقبت دارید، اعمال کنید.

 

از جمله نقاطی که بیشترین نیاز به مراقبت دارند می‌توان به ناحیه T ، منطقه پیرامون چشم ها، و نواحیی که دارای جوش هستند اشاره کرد.
منتظر بمانید تا سرم جذب شود: بعد از اعمال سرم، منتظر بمانید تا به طور کامل جذب شود. این معمولاً حدود ۲-۳ دقیقه طول می‌کشد.
به نکاتی برای بهبود نتایج توجه کنید: برای بهبود نتایج استفاده از این سرم، می‌توانید به موارد زیر توجه کنید:
از محصولات حاوی آفتاب‌پرداز استفاده کنید و از تعرض به نور آفتاب خودداری کنید.
از محصولات شستشوی مناسب برای پوست خود استفاده کنید و در مورد نوع پوست خود مشورت کنید.

 

آیا سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری می‌تواند به بهبود سلامت و ظاهر کلی پوست کمک کند؟

بله، سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری می‌تواند به بهبود سلامت و ظاهر کلی پوست کمک کند. این سرم با داشتن ترکیبی از نیاسینامید و روی، به بهبود وضعیت پوست کمک می‌کند. نیاسینامید، یکی از ویتامین‌های گروه B است و در سلامت پوست نقش مهمی دارد.

این عنصر می‌تواند به بهبود بافت و ساختار پوست، تنظیم ترشح چربی پوست، بهبود لک‌های پوست و کاهش التهاب پوست کمک کند. همچنین، روی نیز می‌تواند به بهبود وضعیت پوست کمک کند و باعث تسریع فرایند بهبودی پوست شود.

با این حال، برای بهبود کلی سلامت و ظاهر پوست، بهتر است از یک رژیم مراقبت از پوست شامل محصولات مناسب، مرطوب‌کننده و ضد آفتاب استفاده کنید.

 

آیا سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری برای پوست خشک مناسب است؟

در نقد و بررسی سرم نیاسینامید اسید اوردینری باید این نکته هم اشاره نمود که آیا این سرم برای پوست خشک نیز می‌تواند مناسب باشد یا خیر!

این سرم می‌تواند به عنوان یک محصول مرطوب کننده و محافظ پوست عمل کند و حاوی موادی مانند نیاسینامید (ویتامین B3) و روی که به تقویت و حفظ سلامت پوست کمک می‌کنند، می‌باشد.

همچنین، این سرم حاوی اسید های آمینه و مواد مغذی مهمی است که به ترمیم و بهبود حفره‌های ریز و خشکی های پوست کمک می‌کند. با این حال، بهتر است قبل از استفاده از این محصول به پزشک مراجعه کنید و مشاوره حرفه‌ای دریافت کنید.

 

آیا سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری برای پوست چرب یا مستعد آکنه مناسب است؟

نقد و بررسی سرم نیاسینامید اسید اوردینری می توان گفت کاملا برای پوست چرب و مستعد آکنه ساخته شده است. با تقویت عملکرد باریکه‌های پوستی و کنترل ترشح چربی، این سرم می‌تواند به کاهش ظاهر جوش‌ها، آکنه‌ها و سایر علائم پوست چرب کمک کند.

همچنین، حضور روی و روغن زنبور عسل در این سرم می‌تواند به خشک کردن آکنه‌ها و کمک به بهبود آنها کمک کند. با این حال، بهتر است قبل از استفاده از این سرم، با پزشک یا متخصص پوست مشورت کنید.

 

آیا سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری برای پوست حساس مناسب است؟

در نقد و بررسی سرم نیاسینامید اسید اوردینری برای پوست حساس مناسب است، به شرطی که فرد مورد نظر به هریک از مواد موجود در ترکیب سرم حساسیت نداشته باشد.

این سرم به دلیل داشتن عناصر آرامش بخش و مرطوب کننده از جمله نیاسینامید، پانتنول، آلانتوئین و گلیسرین، می‌تواند به تسکین و آرامش پوست حساس کمک کند و علائم التهابی مانند قرمزی، خشکی و خارش را کاهش دهد.

با این حال، بهتر است قبل از استفاده از هر محصول جدیدی برای پوست،کمی از آن را روی بازو تست کرده و در صورت عدم مشاهده آثار حساسیت استفاده کنید.

 

سرم نیاسینامید پوست را روشن هم می کند؟

بله، سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری می‌تواند به تنظیم رنگ پوست کمک کند. نیاسینامید یک ویتامین B3 است که معمولاً به عنوان یک روش درمانی برای کاهش تیرگی،

لک‌های پوستی و تقویت رنگ پوست استفاده می‌شود. همچنین، Zinc به عنوان یک آنتی اکسیدان باعث کاهش آسیب سلولی پوست و بهبود رنگ پوست می‌شود.

با استفاده از سرم Niacinamide 10% + Zinc 1% اوردینری می‌توانید به بهبود تیرگی، لک‌های پوستی و تنظیم رنگ پوست خود کمک کنید.

 

سخن آخر در نقد و بررسی سرم نیاسینامید اسید اوردینری

سرم نیاسینامید اسید اوردینری را می توان با محصولات حاوی ویتامین C یا اسیدهای آلفا هیدروکسیل (AHAs) استفاده کرد، اما بهتر است این کار را با احتیاط انجام دهید.

نیاسینامید و ویتامین C هر دو آنتی اکسیدان های قوی هستند که می توانند به محافظت از پوست در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد کمک کنند. همچنین، هر دو ماده می توانند به روشن شدن پوست و بهبود ظاهر چین و چروک ها کمک کنند.

اسیدهای آلفا هیدروکسیل (AHAs) نیز آنتی اکسیدان های قوی هستند که می توانند به لایه برداری پوست و بهبود ظاهر منافذ باز کمک کنند.

با این حال، استفاده همزمان از این محصولات ممکن است باعث تحریک پوست شود. بنابراین، بهتر است این کار را به تدریج و با فاصله زمانی انجام دهید.

به عنوان مثال، می توانید در ابتدا سرم نیاسینامید اسید اوردینری را صبح و محصولات حاوی ویتامین C یا AHAs را شب استفاده کنید. سپس، می توانید به تدریج زمان استفاده از محصولات را به هم نزدیک کنید.

اگر پوست شما حساس است، بهتر است قبل از استفاده همزمان از این محصولات، با پزشک یا متخصص پوست مشورت کنید.

 

در اینجا چند نکته برای استفاده همزمان از سرم نیاسینامید اسید اوردینری با محصولات حاوی ویتامین C یا AHAs وجود دارد:

 • از محصولات با غلظت پایین شروع کنید.
 • بین استفاده از محصولات، حداقل ۱۵ دقیقه فاصله بگذارید.
 • اگر پوست شما تحریک شد، استفاده از محصولات را متوقف کنید.

امیدواریم که مقاله نقد و بررسی سرم نیاسینامید اسید اوردینری، راهنمای بسیار خوبی برای استفاده از این سرم باشد.

The Ordinary

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی برای این مقاله نوشته نشده است.

دیدگاه شما

محصولات جدید فروشگاه هیوا

55%
سرم تخصصی نیکوتینامید روشن کننده قوی بیواکوا
سرم تخصصی نیکوتینامید روشن کننده قوی بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان
55%
سرم تخصصی هیالورونیک اسید بیواکوا
سرم تخصصی هیالورونیک اسید بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان
55%
سرم تخصصی ضدجوش زردچوبه بیواکوا
سرم تخصصی ضدجوش زردچوبه بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان
55%
سرم تخصصی ترمیم کننده حلزون بیواکوا
سرم تخصصی ترمیم کننده حلزون بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان
خط چشم رنگی ماژیکی پاستیلی
خط چشم رنگی ماژیکی پاستیلی
139,000 تومان
+
ماسک صورت KDK مدل درخت خون اژدها
ماسک صورت KDK مدل درخت خون اژدها
8,000 تومان
55%
سرم تخصصی ضدچروک و جوانساز رتینول بیواکوا
سرم تخصصی ضدچروک و جوانساز رتینول بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان
55%
سرم تخصصی ویتامین سی بیواکوا
سرم تخصصی ویتامین سی بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان

بیشتر بخوانید