پیری پوست و 7 فرایندی که می‌توان آن را عقب انداخت

18 آذر‌ماه 1402

پیری پوست و 7 فرایندی که می‌توان آن را عقب انداخت

شاید پیری پوست ،چین و چروک و خطوط روی پوست صورت برای شما هم مثل من عذاب آور باشد و در فکر این باشید که این روند را به تعویق بندازید. حتما در فروشگاه‌های اینترنتی مختلف به دنبال کرم‌های متنوعی بوده‌اید که بتواند چروک‌های صورت شما را ازبین ببرد و جوانی را به پوست شما بازگرداند. من هم مثل شما بودم و تحقیقات زیادی انجام دادم و در این مطلب می‌خواهم که نتیجه تحقیقات مربوط به پیری پوست را با شما به اشتراک بگذارم برخی محصولات که از پیری پوست جلوگیری می‌کنند رابه شما معرفی کنم محصولاتی مانند سرم بافه اوردینری که حتما در این مقاله از آنها صحبت می‌کنم  پس با من همراه باشید.

شناخت نوع پوست

پوست بدن نیازهایی دارد که باید برطرف شوند، در غیر این صورت شما با مشکلاتی مثل پوسته‌ پوسته شدن، چروک، جوش و … مواجه خواهید شد. برای رفع نیازهای پوست باید ابتدا نوع پوست خود را بشناسید و بر اساس آن به رفع نیازهای پوست بپردازید.

تشخیص نوع پوست

قدم اول : آماده سازی 

  • برای تشخیص نوع پوست بهتر است که صورت خود را بشویید و پس از شست‌وشو از هیچ کرم و محصول پوستی استفاده نکنید. پس از یک ساعت، به آینه نگاه کنید.

نشانه های پوست مختلط

  • اگر پیشانی و بینی شما براق بود ولی روی گونه‌های شما براقیتی وجود نداشت یا احساس کشیدگی داشتید، پوست شما مختلط هست.

نشانه های پوست خشک

  • اگر تمام پوست صورت شما براق بود و حس کشیدگی نداشت، پوست صورت شما چرب است. اگر هم در تمامی صورت حس کشیدگی داشتید و پوسته‌های ریز مشاهده کردید پوست خشک دارید. پوست‌های حساس هم در این شرایط قرمز و ملتهب خواهند بود.

نشانه های پوست نرمال 

  • اگر هم پوست شما هیچ‌یک از علائم بالا را نداشت، پوست شما نرمال است. با تشخیص صحیح نوع پوست راحت‌تر می‌توانید روتین ضد پیری پوست را انتخاب کرده و روال پوستی صحیحی داشته باشید و همچنین می توانید از انواع سرم پوست با توجه به نیاز خود استفاده نمائید.

پیری پوست

1. آبرسانی پوست و جلوگیری از چین و چروک صورت

یکی از اصلی‌ترین دلایل پیری پوست و چین و چروک صورت، کمبود آب پوست است که برخی افراد نسبت به آن بی‌توجه هستند. خود من هم فکر می‌کردم که نوشیدن 8 تا 10 لیوان آب در طول روز برای شادابی پوست کافی است اما پس از بررسی‌های دقیق متوجه شدم که پوست به کرم‌های آبرسان و مرطوب کننده هم در کنار نوشیدن آب نیاز دارد تا بتونه شادابی اولیه‌اش را حفظ کند. در صورتی که از کرم آبرسان و مرطوب کننده استفاده نکنید خستگی و چروک پوست یک اتفاق حتمی است و پیری پوست در کمین شماست!

فرق آبرسان و مرطوب کننده چیست؟

یکی از سوالاتی که خیلی با آن مواجه شدم، تفاوت کرم آبرسان و کرم مرطوب کننده بود. افراد زیادی فرق این دو محصول و نحوه استفاده‌ از آن را نمیدانستند و بخاطر استفاده اشتباه فکر می‌کردند که تاثیرگذار نیست. فرق آبرسان و مرطوب کننده در تفاوت میزان ترکیبات برپایه آب و برپایه روغن آنها است.

در کرم آبرسان میزان ترکیبات برپایه آب بیشتر است و ترکیبات روغنی کمتری دارد اما درکرم مرطوب کننده درصد ترکیبات روغنی بیشتری وجود دارد و باید حتما بعد از کرم آبرسان استفاده شود. چراکه کرم آبرسان به خوبی پوست را آبرسانی می‌کند و کرم مرطوب کننده با تشکیل یک لایه روغنی روی پوست از تبخیر شدن کرم آبرسان جلوگیری می‌کنه و این موضوع سبب می‌شود تا آبرسانی پوست عمیق باشد و به مرور زمان شکل اتفاق بیوفتد. خود کرم مرطوب کننده هم بعد از آبرسان جذب پوست شده و با ترکیبات خود سبب شادابی پوست خواهد شد.

برای اثر گذاری کرم مرطوب کننده و آبرسان باید حتما توجه داشته باشید که کرم را بر اساس نوع پوست خود انتخاب کنید.

آیا پوست چرب هم نیاز به آبرسانی دارد؟

یکی از باورهای غلطی که درمورد پوست چرب وجود دارد این است که پوست چرب نیاز به آبرسانی ندارد و کرم مرطوب کننده روی پوست چرب باعث جوش می‌شود! درصورتی که این باور کاملا غلط بوده و پوست چرب هم ممکن است دهیتراته شود. استفاده از کرم مرطوب کننده برای پوست چرب درصورتی باعث جوش می‌شود که مناسب پوست چرب نباشد!

تاخیر در پیری پوست

2. ضدآفتاب و تاخیر در پیری پوست

نور آفتاب یکی از اصلی‌ترین دلایل چروک شدن پوست و لک پوست است! اشعه‌های UVA و UVB وارد ساختار پوست شده و با شکستن آن باعث آسیب سلول‌های پوستی می‎‌شوند و پیری پوست را به ارمغان خواهند آورد. به همین خاطر باید استفاده از ضدآفتاب را حتما جدی بگیرید. البته که پیری پوست تنها آسیب اشعه‌های آفتاب نخواهد بود.

3. تاثیر سبک زندگی در جوانی پوست

داشتن تغذیه مناسب، خواب کافی، مصرف نکردن سیگار و نداشتن استرس تاثیر زیادی در سلامت پوست دارد! به عبارتی می‌توان گفت که تمامی احساسات منفی و سبک زندگی ناسالم در پوست بدن و به‌ویژه پوست صورت نمود پیدا می‌کند. اگر به دنبال داشتن چهره‌ای شاداب و جوان هستید باید سبک زندگی خود را نیز تغییر دهید تا دیرتر دچار پیری پوست شوید.

4. روبالشی تمیز و پوست جوان!

برای خود من هم عجیب بود ولی وقتی دلیلش رو فهمیدم برایم منطقی شد! پوست در 24 ساعت روز مدام در حال پوسته‌ریزی است و خود را بازسازی می‌کند و این پوسته ریزی حتی در شب هم وجود دارد. عوض کردن روبالشی در فواصل کوتاه کمک می‌کند تا منافذ پوست با این پوسته‌های ریخته شده بسته نشوند و از چروک پوست هم جلوگیری می‌کند.

5. استفاده از لوازم آرایشی با کیفیت

منظور از لوازم آرایشی با کیفیت، لوازم آرایشی گران قیمت نیست. بهتر است با توجه به بودجه خود از لوازم آرایشی شناخته شده و باکیفیت استفاده کنید تا به مرور زمان به پوست شما آسیب نرسد و از پیری پوست جلوگیری شود.

لوازم آرایش ضد پیری

6. تمیز کردن پوست برای جلوگیری از پیری و چروک پوست

بهتر است حداقل روزی دو بار صورت خود را با شوینده مخصوص نوع پوستتان بشویید و آن را از آلودگی‌ها پاک کنید. من ساکن تهران هستم و بخاطر آلودگی‌ هوا هربار که از بیرون به منزل برمی‌گردم صورتم را با شوینده ضد آلودگی می‌شویم تا تاثیرات رادیکال‌های آزاد رو خنثی کرده و از پوستم محافظت کنم. باقی ماندن مواد آرایشی هم به مرور زمان باعث شکسته شدن پوست می‌شود. پس حتما توجه کنید که قبل از خواب آرایش خود را پاک کنید و با پوست تمیز بخوابید.

7. روتین پوستی و تعویق پیری پوست

حتما اسم روتین پوستی را زیاد شنیدید اما آیا تا به حال فکر کردید که چرا داشتن روتین پوستی آنقدر اهمیت دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که روتین پوستی یک روند مراقبتی ضد پیری پوست و رفع کردن کامل نیاز پوست است که شادابی و سلامت پوست رو تضمین میکند! شما در روتین پوستی از محصولاتی استفاده می‌کنید که متناسب با نوع پوست شما هستند و با رفع صحیح نیازهای پوستی از پیری پوست و سایر عارضه‌های پوستی جلوگیری می‌کنند.

من هم بعد این که متوجه شدم داشتن یک روتین پوستی چقدر در داشتن پوست سالم و بدون چروک اهمیت دارد، یک روتین پوستی برای خودم مشخص کردم و سعی می‌کنم که به آن مقید باشم. از آن زمان حدود دو هفته گذشته است و من واقعا حس می‌کنم پوستم خیلی شفاف‌تر شده و دیگر خستگی و افزایش سن در چهره‌ام مشخص نیست.

من برای تکمیل روتین ضد پیری پوست خودم بعد از شستن صورتم با ژل شست‌وشوی صورت یا میسلار، در بخش سرم‌های روتین، از سرم جوانسازی اوردینری استفاده کردم و بعد تمام شدن روتین هم از کرم جوانسازی پوست صورت ژنفیک لانکوم استفاده می‌کنم که تاثیرات خیلی مثبت و زیادی روی پوست داشتند.

دلیل انتخاب برند لانکوم و  اوردینری هم نظرات مثبت مصرف‌کنندگان در خصوص محصولات این برندها بود که مفیدترین نظرات رو در ادامه برای شما هم نوشتم.

روتین پوستی و تعویق پیری پوست

نظرات درباره سرم جوانساز اوردینری:

  • مادرم مدتی هست که از این سرم استفاده می‌کند و نتایج خوبی روی پوست او مشاهده کردیم. این سرم به واسطه فرمولاسیون گیاهی به هیچ عنوان باعث تحریک و قرمزی پوست نمی‌شود و با جذب سریع خود روی پوست احساس سنگینی و چربی نیز ایجاد نمی‌کند.
  • من پوست بسیار حساسی دارم و سرم‌های مختلفی را برای روتین پوستی تست کردم، اما هیچ‌کدام از این سرم‌ها به کیفیت سرم جوانساز اوردینری نبودند.
  • من با تعریف همکاران از این سرم تهیه کردم و در ابتدا فکر نمی‌کردم که واقعا تاثیرگذار باشد، اما بعد چند بار استفاده مداوم کاملا تاثیراتش روی پوست خودم را متوجه می‌شوم. پیشنهاد می‌کنم شما هم تهیه کنید.

نظرات درباره کرم جوانسازی پوست صورت ژنفیک لانکوم:

  • این کرم را برای روتین پوستی گرفته‌ام و تاثیر خیلی عالی روی پوستم داشت. بعد از چند سری استفاده مداوم، کاملا متوجه برطرف شدن برخی چروک‌های ریز پوست صورتم شدم. بافت کرم بسیار لطیف است و جذب بالایی هم دارد.
  • کرم ژنفیک لانکوم به واسطه فرمولاسیون غنی خود بهترین انتخاب برای مرحله آخر روتین پوستی است. این کرم برای استفاده انواع پوست فرموله شده و من خیلی از تاثیری که روی پوستم گذاشت راضی هستم. به همه افراد بالای 30 سال که به جوانی پوست خودشان اهمیت می‌دهند هم توصیه می‌کنم از این کرم استفاده کنند.
  • من قبلا از این کرم استفاده می‌کردم اما بعد از تحریم‌ها و کمیاب شدن این کرم و زیاد شدن محصولات فیک مدت زیادی نتوانستم اصل این کرم را پیدا کنم تا این که با وبسایت هیوا آشنا شدم و بالاخره موفق شدم کرم ژنفیک لانکوم اورجینال را تهیه و استفاده از این کرم را مجددا شروع کنم.

نتیجه گیری

لایف استایل و رفع نیاز پوست تاثیر زیادی در جلوگیری از پیری پوست و کند کردن این روند طبیعی دارد. پس اگر برای شما مهم است که صورتی شاداب و جوان داشته باشید باید حتما برای مراقبت پوست وقت بگذارید. در این مقاله راه حل‌های ساده‌ای را که خودم با جست و جوی زیاد پیدا کرده بودم عنوان کردم و امیدوارم برای شما کابردی باشد.

منابع: nivea

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی برای این مقاله نوشته نشده است.

دیدگاه شما

محصولات جدید فروشگاه هیوا

کرم کلاژن ساز سفید کننده دائمی WOKALIوکالی فرانسه
کرم کلاژن ساز سفید کننده دائمی WOKALIوکالی فرانسه
398,000 تومان
برس مو چوبی بامبو مدل خرگوشی
برس مو چوبی بامبو مدل خرگوشی
198,000 تومان
لوسیون بدن تیوپی هلو بیوآکوا BIOAQUA
لوسیون بدن تیوپی هلو بیوآکوا BIOAQUA
62,000 تومان
فوم پاک کننده آرایش کلاژن ساز وکالی WOKALI
فوم پاک کننده آرایش کلاژن ساز وکالی WOKALI
215,000 تومان
کرم رفع خشکی و ترک پا عصاره برنج WOKALI
کرم رفع خشکی و ترک پا عصاره برنج WOKALI
145,000 تومان
اسکراب شنی شیر الاغ وکالی WOKALI
اسکراب شنی شیر الاغ وکالی WOKALI
198,000 تومان
فوم شوینده براش دار عصاره برنج WOKALI
فوم شوینده براش دار عصاره برنج WOKALI
189,000 تومان
کرم ضدلک و چروک فوری حلزون وکالی WOKALI
کرم ضدلک و چروک فوری حلزون وکالی WOKALI
149,000 تومان

بیشتر بخوانید