بهترین کرم آبرسان برای زیباتر شدن پوست صورت

08 اسفند‌ماه 1402

بهترین کرم آبرسان برای زیباتر شدن پوست صورت

یکی از مؤثرترین راه‌ها برای داشتن و حفظ پوستی سالم و جوان، اطمینان از هیدراته شدن آن است. کرم آبرسان نقش کلیدی در هیدراتاسیون و بهبود ظاهر پوست دارد. پوست ما به عنوان بزرگترین عضو بدن، در معرض عوامل خارجی بسیاری قرار دارد که باعث آسیب و پیری زودرس می شود.  آبرسانی به کاهش خطوط ریز و چین و چروک کمک کرده و در بهبود خاصیت ارتجاعی پوست موثر است.  در حالی که نوشیدن مقدار زیادی مایعات در طول روز برای هیدراته ماندن بدن مهم است، آبرسانی به پوست نیز برای حفظ سلامت آن نقش حیاتی دارد.

در این مقاله، در مورد اینکه چرا هیدراتاسیون و کرم آبرسان برای پوست بسیار مهم است و چه راه‌هایی برای آبرسانی وجود دارد توضیح می‌دهیم.

چرا آبرسانی به پوست مهم است؟

پوست بزرگترین و وسیع‌ترین اندام بدن شما است و به عنوان یک مانع برای محافظت از شما در برابر دنیای بیرون عمل می کند. این سد از چندین لایه مختلف سلول‌های پوستی تشکیل شده است که توسط ماده ای به نام لیپیدها در کنار هم نگه داشته می‌شوند. لیپیدها مسئول حفظ رطوبت و جلوگیری از ورود آلاینده های محیطی و سموم به بدن هستند. هنگامی که پوست شما توسط ژل، لوسیون یا کرم آبرسان به خوبی هیدراته و آبرسانی شود، پرتر به نظر رسیده و احساس نرمی و لطافت می‌کند. اگر آبرسانی به پوست انجام نشود، خشک، پوسته پوسته یا چروکیده به نظر رسیده و بیشتر در معرض التهاب و عفونت قرا می‌گیرد.

کم آبی همچنین می تواند شرایط پوستی موجود را بدتر کند. به عنوان مثال، اگر اگزما دارید، کم آبی می تواند باعث تشدید آن شود یا اگر آکنه دارید، کم آبی می‌تواند پوست شما را چرب‌تر کرده و تعداد جوش‌های شما را افزایش دهد. برخلاف مرطوب کننده که به حفظ رطوبت پوست کمک می‌کند، آبرسانی به پوست آب اضافه می‌کند. پوست کم آب می‌تواند خشک یا چرب نیز باشد. پوست خشک تولید سبوم کمتری دارد، اما پوست کم آب به سادگی فاقد آب است. هنگامی که پوست شما کم آب می‌شود، ممکن است کدرتر به نظر برسد، احساس سفت شدن داشته باشد یا بیشتر مستعد التهاب، آکنه و جوش باشد.

کرم آبرسان

7 مزیت کلیدی آبرسانی به پوست

نوشیدن مقدار زیادی آب یک عامل کلیدی برای بهبود عملکرد بدن و اندام‌ها و همچنین حفظ سلامت و شادابی پوست است. در اینجا 7 مزیت کلیدی مرتبط با پوست هیدراته آورده شده است:

 1. بهبود خاصیت ارتجاعی پوست: هیدراتاسیون و آبرسانی با کرم آبرسان می تواند به بهبود خاصیت ارتجاعی پوست کمک کرده، در نتیجه موجب کاهش ظاهر چین و چروک و خطوط ریز صورت شود. خاصیت ارتجاعی پوست توانایی پوست برای کشیده شدن و بازگشت به شکل اولیه است. از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست باعث می شود پوست افتاده، چروکیده یا چرمی به نظر برسد.
 2. کاهش ظاهر چین و چروک: هیدراتاسیون می‌تواند سلول‌های پوست را پر کرده و چین و چروک‌ها را صاف کند. این اثر را می‌توان در مدت زمان کوتاهی با داشتن روتین مراقبت از پوست مناسب و کرم آبرسان به دست آورد. کم آبی پوست منجر به خطوط ریز و چین و چروک شده و پوست شما را پیرتر از آنچه که هست نشان می‌دهد.
 3. سلامت پوست را ارتقا می دهد: آبرسانی مناسب موجب حفظ سد محافظ پوست می‌شود که سموم و باکتری های مضر محیطی را خارج می کند. هنگامی که پوست هیدراته می‌شود، بهتر می‌تواند در برابر آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد دفاع کند.
 4. بافت پوست را بهبود ‌بخشد: هنگامی که پوست کم آب می‌شود، ممکن است خشن و ناهموار به نظر برسد. با این حال، با آبرسانی به آن، می‌توانید پوستی صاف و درخشان داشته باشید. پوست کم آب بیشتر مستعد آفتاب سوختگی و سایر موارد آسیب‌زا است. آبرسانی می‌تواند به محافظت از پوست شما در برابر اشعه های مضر خورشید کمک کند.
 5. احتمال بروز جوش و آکنه را کاهش می‌دهد: آبرسانی می‌تواند به کنترل تولید چربی پوست کمک کرده و احتمال بروز جوش را کاهش دهد. کرم آبرسان به سلامت سلول‌های پوست کمک کرده و باعث جوانی پوست می‌شود. پوست توانایی تشخیص سطح هیدراتاسیون را دارد و کمبود رطوبت به غدد چربی سیگنال می دهد تا روغن تولید کنند. این مکانیسم بازخورد را می توان با افزایش هیدراتاسیون تنظیم کرد.
 6. بهبود سد دفاعی پوست: پوست سالم و هیدراته برای دفاع از خود در برابر متجاوزان محیطی مجهزتر است. با کمک آنتی اکسیدان‌های اضافه شده توسط محصولات مراقبت از پوست و کرم آبرسان ، مبارزه با رادیکال های آزاد آسان‌تر می‌شود.
 7. بهبود عملکرد سم زدایی: سلول‌های پوست سالم توانایی دفع سموم که منجر به کدر شدن پوست می شود را دارند. توانایی سم زدایی به میزان هیدراته شدن پوست به طور موثر بستگی دارد. کرم آبرسان می‌تواند در دفع سموم و حفظ سلامت پوست موثر باشد.

کرم آبرسان پوست

آیا عملکرد کرم آبرسان با کرم مرطوب کننده یکسان است؟

در حالی که مرطوب کردن و آبرسانی هر دو برای حفظ سلامت پوست مهم هستند، اما یکسان نیستند. هیدراتاسیون با کرم آبرسان فرآیند افزودن آب به بدن است، در حالی که مرطوب‌سازی اضافه کردن چربی یا روغن برای جلوگیری از خشک شدن و ترک خوردن پوست است. بسیاری از افراد این دو را با هم اشتباه می گیرند زیرا هدف هر دو بهبود سلامت پوست است. با این حال، درک تفاوت بین این دو مفهوم برای انتخاب محصولات مناسب برای نوع پوست مهم است.

اگر به دنبال محصولی هستید که به هیدراتاسیون و آبرسانی پوست کمک کند، محصولی را انتخاب کنید که حاوی مواد پایه آب مانند اسید هیالورونیک یا گلیسیرین باشد. اگر به محصولی نیاز دارید که به مرطوب‌سازی کمک کند، محصولی را انتخاب کنید که حاوی ترکیبات لیپید، مانند کره شی‌باتر یا روغن نارگیل باشد. با درک تفاوت بین هیدراتاسیون و مرطوب سازی، می توانید بهتر از پوست خود مراقبت کنید و آن را سالم و هیدراته نگه دارید.

با چه محصولاتی پوست خود را آبرسانی کنیم؟

اگر به دنبال یک آبرسان موثر در میان محصولات گوناگون مراقبت پوستی هستید یک عنصر کلیدی را در نظر داشته باشید: هیالورونیک اسید. این ماه به صورت طبیعی در بدن ما یافت می‌شود اما با افزایش سن میزان آن کاهش می‌یابد. وظیفه اصلی هیالورونیک اسید چسبیدن به آب و نگه داشتن آن در سطح پوست است. با گنجاندن محصولی حاوی هیالورونیک اسید در روتین پوستی خود، می توانید به هیدراته نگه داشتن پوست خود کمک کنید تا ظاهر پوست شاداب به نظر برسد. موارد زیر می‌تواند به آبرسانی پوست کمک کند:

کرم آبرسان نوتروژینا

 1. از محصولات مبتنی بر آب استفاده کنید

کلید هیدراتاسیون آب است، بنابراین هر جا که می توانید محصولات مبتنی بر آب را انتخاب کنید. بعد از پاکسازی و لایه برداری از یک مرطوب کننده و آبرسان استفاده کنید تا به بازگرداندن آب به پوست شما کمک کند.

 • کرم آبرسان نوتروژینا حاوی ترکیباتی مانند آلوئه‌ورا و بابونه است که پوست را عمیقا آبرسانی کرده و آن را صاف و شفاف می‌کند. این کرم فاقد چربی است و به تدریج سایز منافذ باز پوست را کاهش می‌دهد. ضد لک بودن این کرم یکی از مزایای خرید آبرسان نوتروژینا است. این کرم رایحه‌ای دلنشین داشته و التیام بخش پوست است.
 1. سرم ها را به برنامه روزانه خود اضافه کنید

با استفاده از یک سرم آبرسان در روتین پوستی خود به پوست فرصت دهید تا به خوبی هیدراته و شاداب شود. سعی کنید از یک سرم آبرسان، درست قبل از مرطوب کردن پوست خود در صبح استفاده کنید و یک سرم شب را به برنامه شبانه خود اضافه کنید.

 • سرم آبرسان اوردینری حاوی ماده موثر هیالورونیک اسید بوده که برای آبرسانی عمیق پوست طراحی شده است. این ماده به لایه‌های مختلف پوست نفوذ کرده و آن را به خوبی آبرسانی می‌کند. سرم هیالورونیک اسید اوردینری می‌تواند به رفع خشکی پوست کمک کرده و در بهبود انعطاف پذیری پوست و کاهش التهاب موثر است. این سرم فاقد مواد مضر پارابن، الکل، سولفات، سیلیکون و گلوتن بوده و این ویژگی‌ها از مزایای خرید سرم آبرسان اوردینری به شمار می‌رود.

کرم آبرسان اوردینری

 1. از کرم شب استفاده کنید

شب‌ها فرصت طلایی برای تمرکز بر ترمیم و درمان پوست است. با کرم آبرسان شب یا مرطوب‌کننده‌ای سنگین‌تر از آنچه در طول روز می‌زنید، می‌توانید پوست خود را در شب تقویت کنید.

 • کرم آبرسان شب سراوی یک محصول مراقبتی است که غنی از مواد رطوبت رسان و مغذی پوست است. جوانسازی پوست، آبرسانی و حفظ سد دفاعی پوست از جمله مزایای خرید کرم آبرسان شب سراوی به شمار می‌رود. این کرم همچنین حاوی ماده شگفت انگیز هیالورونیک اسید بوده که به جذب رطوبت کمک می‌کند.

سخن پایانی

افزودن کرم آبرسان در روتین مراقبت از پوست می‌تواند تاثیر مثبتی بر بهبود ظاهر پوست داشته باشد. علاوه بر این، پرهیز از تماس آب داغ با پوست، مصرف غذاهای غنی از آب، سبزیجات تازه و استفاده از مرطوب کننده، به هیدراته ماندن پوست کمک می‌کند. اگر شما هم تجربه استفاده از محصولات آبرسان را دارید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. تجربیات شما می تواند به سایر کاربران در انتخاب محصول مناسب کمک کند. همچنین می توانید سوالات خود را در مورد محصولات آبرسان در نظرات مطرح کنید. ما سعی خواهیم کرد تا حد امکان به سوالات شما پاسخ دهیم.
منابع: heavenskincare

orwfoundation

 

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی برای این مقاله نوشته نشده است.

دیدگاه شما

محصولات جدید فروشگاه هیوا

سرم ویتامین سی ویبرانت گلامور
سرم ویتامین سی ویبرانت گلامور
298,000 تومان
شوینده و پاک کننده آرایش اسکوالن کلینزر اوردینری
شوینده و پاک کننده آرایش اسکوالن کلینزر اوردینری
890,000 تومان
سرم التیام بخش و ترمیم بریر اوردینری The Ordinary Soothing and Barrier Support Serum(جعبه معیوب)
سرم التیام بخش و ترمیم بریر اوردینری The Ordinary Soothing and Barrier Support Serum(جعبه معیوب)
900,000 تومان
47%
پرایمر آبرسان و روشن کننده حاوی Even Better SPF30 کلینیک
پرایمر آبرسان و روشن کننده حاوی Even Better SPF30 کلینیک
1,820,000 تومان
950,000 تومان
29%
پک دوتایی کنسانتره دابل سرم و دور چشم کلارنس
پک دوتایی کنسانتره دابل سرم و دور چشم کلارنس
3,900,000 تومان
2,750,000 تومان
25%
کرم ضد آفتاب چندکاره تخصصی ویبرانت گلامور vibrant glamour
کرم ضد آفتاب چندکاره تخصصی ویبرانت گلامور vibrant glamour
560,000 تومان
420,000 تومان
37%
ژل شستشو کلینانس اون Cleanance مناسب پوست چرب و مستعد آکنه
ژل شستشو کلینانس اون Cleanance مناسب پوست چرب و مستعد آکنه
1,320,000 تومان
825,000 تومان
فوم شستشو صورت سفیدکننده و ضدآکنه ضدجوش امینو اسید ویبرانت گلامور Vibrant Glamour
فوم شستشو صورت سفیدکننده و ضدآکنه ضدجوش امینو اسید ویبرانت گلامور Vibrant Glamour
390,000 تومان

بیشتر بخوانید