آبرسان پوست چرب چه ویژگی‌هایی دارد

21 بهمن‌ماه 1402

آبرسان پوست چرب چه ویژگی‌هایی دارد

بهترین کرم آبرسان پوست چرب چه خصوصیاتی دارد؟ اگر همیشه در جستجو برای پیدا کردن محصولات مناسب برای پوست چرب هستید، می‌دانید که انتخاب یک گزینه مناسب از بین تعداد زیادی برند، ممکن است دشوار و گیج‌کننده باشد. پوست چرب نیاز به مراقبت خاصی دارد و انتخاب یک کرم آبرسان پوست چرب، یکی از اولین قدم‌ها در ایجاد یک روتین مراقبتی مناسب است. پوست چرب معمولا با چالش‌های خاصی مانند جوش‌ها، چربی زیاد و در‌عین‌حال نیاز به رطوبت تعادل‌یافته روبرو است. آبرسان‌های مناسب باید توانایی تنظیم تولید چربی را داشته باشند تا پوست را در برابر این چالش‌ها محافظت کنند.

اگر شما به‌دنبال بهترین کرم آبرسان موجود در بازار هستید، در این مقاله از مجله هیوا، محبوب‌ترین محصولات این دسته را به شما معرفی خواهیم کرد.

علل چربی پوست چیست؟

علت چربی پوست می‌تواند، دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از دلایل اصلی، ترشح بیش‌ازحد سبوم است که یک نوع روغن است که توسط غدد سباسه در پوست تولید می‌شود. این ماده در حفظ سلامت و آبرسانی پوست نقش بسزایی دارد، اما وقتی بیش‌از‌حد ترشح شود، می‌تواند باعث چربی پوست و مشکلات مرتبط مانند بسته شدن منافذ پوست، جوش و آکنه شود.

عواملی که در ترشح بیش‌از‌حد سبوم و چرب شدن پوست نقش دارند عبارتند از:

·         مواد آرایشی:

استفاده بیش‌از‌حد از مواد آرایشی، استفاده از محصولات بی‌کیفیت و عدم شستشوی مناسب پوست پس از استفاده از آن‌ها می‌تواند، باعث بسته شدن منافذ پوست و افزایش چربی شود. بنابراین، بهتر است محصولات آرایشی و آبرسان پوست چرب مناسب را انتخاب کنید.

·         ژنتیک:

در برخی از موارد، پوست چرب و ترشح بیش‌از‌حد سبوم از بدو تولد همراه با افراد است. اگر پدر و مادر شما پوست چربی داشته باشند، احتمالا شما نیز چربی پوست خواهید داشت.

.         شرایط آب‌و‌هوا:

شرایط محیطی که در آن زندگی می‌کنید، نقشی بسزایی در سلامت پوست شما دارد. هوای گرم و مرطوب ممکن است، غدد پوست را تحریک کند، در حالیکه هوای سرد و خشک معمولا منجر به پوست خشک می‌شود.

·         رژیم غذایی ناسالم:

مصرف غذاهای چرب، خوراکی‌‌های پرکربوهیدرات، شکر، فست‌فود و … می‌تواند، باعث افزایش چربی پوست و جوش شود.

آبرسان پوست چرب

·         شستشوی بیش‌ازحد:

بعضی افراد فکر می‌کنند که با شستشوی بیش‌از‌حد پوست صورت، می‌توانند به‌راحتی از شر چربی‌های پوست خود خلاص شوند، اما در واقع، استفاده از محصولات شوینده‌های نامناسب و شستشوی زیاد، باعث اختلال در کار غدد پوستی و ترشح بیش‌از‌حد سبوم می‌شود که عامل اصلی چربی پوست است. بهترین راه برای پاکسازی پوست صورت، استفاده از محصولات مناسب و شستشوی درست پوست صورت است که باعث حفظ تعادل طبیعی غدد پوستی می‌شود.

·         مصرف داروها:

برخی از داروها، به‌ویژه داروهای هورمونی و استروئیدها، می‌توانند باعث افزایش چربی پوست شوند.

ضرورت استفاده از آبرسان پوست چرب

استفاده از کرم آبرسان برای پوست چرب ضروری است. علیرغم باور نادرستی که وجود دارد، پوست چرب نیز به رطوبت نیاز دارد. پوست چرب می‌تواند به‌دلیل تولید زیاد چربی، مشکلاتی مانند جوش و چرک‌های زیاد داشته باشد،  اما این نباید به معنای عدم نیاز به آبرسان برای پوست باشد. رطوبت و چربی پوست دو مسئله مجزا هستند و استفاده از کرم آبرسان پوست چرب، ضروری است. با استفاده از کرم آبرسان، می‌توان رطوبت پوست را متعادل کرد و از خشک شدن و دهیدراته شدن پوست جلوگیری کرد. بنابراین، افرادی که پوست چرب دارند، باید از کرم آبرسان مناسب برای پوست چرب خود استفاده کنند تا پوست سالم و مرطوبی داشته باشند.

ویژگی‌های کرم آبرسان پوست چرب

کرم‌های مناسب آبرسان پوست چرب، علاوه‌بر آبرسانی به پوست، به گونه‌ای طراحی و تولید شده‌اند که می‌توانند نیازها و مشکلات پوستی، پوست‌های چرب را به‌خوبی رفع کنند. اغلب افرادی که پوستی چرب دارند، از براق بودن پوست و باز شدن منافذ صورت خود، ناراضی هستند و از سوی دیگر به‌دلیل چربی زیاد پوست، تمایلی به استفاده از کرم‌های آبرسان ندارند، به همین دلیل پوست‌شان دچار خشکی می‌شود. در ادامه به برخی از مهمترین ویژگی‌های آبرسان پوست چرب اشاره می‌کنیم:

·         کنترل ترشح چربی پوست

کرم آبرسان برای پوست چرب به‌عنوان یکی از بهترین راهکارها برای کنترل ترشح چربی پوست صورت محسوب می‌شود. این کرم قادر است ترشح بیش‌از‌حد چربی را کنترل کند و تعادل مناسبی در عملکرد غدد سباسه فراهم کند.

·         جاذب چربی و مات‌کنندگی پوست

یکی از ویژگی‌های برجسته کرم آبرسان پوست چرب، قابلیت جذب چربی و کاهش براقیت پوست است. با استفاده مداوم از این کرم، پوست به‌طور کامل مات می‌شود و افرادی که با مشکل پوست چرب روبرو هستند، از براقیت غیرمطلوب پوست خود رهایی می‌یابند.

کرم آبرسان پوست چرب

·         مسدود کردن منافذ پوست

غدد سباسه در پوست چرب، مقدار زیادی چربی تولید می‌کنند. این باعث می‌شود که منافذ پوست با چربی مسدود شده و برای تنفس بهتر، این منافذ بزرگتر و بازتر می‌شوند. با استفاده از کرم آبرسان مناسب برای پوست چرب، عملکرد غدد سباسه به تعادل می‌رسد و این مشکل به مرور زمان بهبود می‌یابد.

·         بافت سبک در محصولات آبرسان پوست چرب

افرادی که پوست چربی دارند، اغلب با مشکل ناتوانی در تحمل کرم‌های چرب و سنگین روبرو هستند. به همین دلیل، برای این گروه از افراد کرم‌های آبرسان طراحی شده‌اند که بافت سبکی دارند که به‌سرعت در پوست جذب می‌شوند و از ایجاد جوش و آکنه جلوگیری می‌کنند.

·         آبرسانی عمیق

کرم آبرسان برای پوست چرب بافتی بسیار سبک دارد و به‌سرعت جذب پوست می‌شود. ترکیباتی مانند هیالورونیک اسید در این کرم‌ها و در سرم هیالورونیک اسید اوردینری وجود دارند که پوست را عمقی آبرسانی می‌کنند. این محصولات پوست را در برابر عوامل محیطی محافظت می‌کنند و مقاومت آن را افزایش می‌دهند.

·         تامین مواد‌مغذی

کرم آبرسان پوست چرب، علاوه‌بر آبرسانی، حاوی مواد‌مغذی لازم برای پوست است. این محصولات نیازهای پوست چرب را برآورده می‌کنند و باعث روشنی و تازگی پوست می‌شوند.

به‌طور کلی، کرم آبرسان پوست‌های چرب به‌دلیل فاقد چربی بودن و تاثیری که بر غدد ترشح چربی دارد، با نیازهای پوست چرب سازگار است و مشکلات این نوع پوست را به‌خوبی رفع می کند.

چگونه پوست چرب و جوشدار را آبرسانی کنیم؟

افراد دارای پوست چرب نیز باید رطوبت پوست خود را حفظ کنند و آن را آبرسانی کنند. در آبرسانی پوست چرب و مستعد جوش، انتخاب مرطوب‌کننده مهمترین قسمت است.

معمولا، مرطوب‌کننده‌هایی که برای پوست‌های خشک و معمولی مناسب هستند، برای پوست های چرب مناسب نیستند. به همین دلیل، افراد باید از آبرسان مناسب برای پوست چرب خود که فرمولاسیون ویژه‌ای دارد، استفاده کنند.

در ادامه به معرفی دو محصول برای آبرسانی پوست‌های چرب می‌پردازیم.

آبرسان پوست چرب کلینیک

1.      آبرسان پوست چرب کلینیک

آبرسان پوست چرب کلینیک، یک ژل آبرسان است که برای پوست‌های چرب و مختلط مناسب است. این ژل بافت سبک و غیرچربی دارد و به‌راحتی جذب پوست می‌شود. این آبرسان پوست چرب می‌تواند، رطوبت پوست را تا ۱۰۰ ساعت حفظ کند و از خشکی و تیرگی پوست جلوگیری کند.آبرسان پوست چرب کلینیک یک محصول باکیفیت و موثر  برای پوست‌های چرب و مختلط مناسب است که می‌تواند به آبرسانی عمقی پوست و کاهش چربی آن کمک کند. این محصول باعث بهبود ظاهر پوست و پیشگیری از بروز جوش و آکنه می شود.

این محصول حاوی عصاره آلوئه‌ورا، کافئین و اسید هیالورونیک است که به ترمیم و لطافت پوست کمک می‌کنند. هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی پوست است که به جذب و حفظ رطوبت کمک می‌کند. عصاره کیکی تخمه آفتابگردان یک ماده آبرسان و ضدالتهابی است که به کاهش چربی پوست کمک می‌کند.

عصاره جو نیز یک ماده آنتی‌اکسیدان است که به محافظت از پوست در برابر آسیب‌های محیطی کمک می‌کند. آبرسان کلینیک دارای ضدآفتاب SPF ۲۵ است که از پوست در برابر اشعه‌های مضر خورشید محافظت می‌کند. این آبرسان بدون عطر، رنگ و الکل است و احتمال ایجاد حساسیت و جوش را کاهش می‌دهد. این ژل را می‌توان روزانه بعد از شستشوی صورت و قبل از آرایش به‌صورت نقطه‌ای روی پوست مالید و با انگشتان ماساژ داد. این محصول را می‌توانید صبح و شب استفاده کنید.

آبرسان پوست چرب کلینیک فواید متعددی برای پوست دارد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آبرسانی عمیق پوست
  • جلوگیری از بروز جوش و آکنه
  • کاهش چربی پوست
  • بهبود ظاهر منافذ باز پوست
  • محافظت از پوست در برابر آسیب‌های محیطی

آبرسان پوست چرب کلینیک  به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود یکی از محصولات پرطرفدار در این زمینه است که انتخابی مناسب برای پوست‌های چرب و مختلط محسوب می‌شود.

2.      نیاسینامید اوردینری

یکی دیگر از محصولات آبرسان پوست چرب، سرم نیاسینامید اوردینری است. این محصول با استفاده از ترکیبی از نیاسینامید، زینک پیریتیون، اوردین، آلانتوئین و هیالورونیک اسید تولید شده است. نیاسینامید به‌عنوان یک ماده ضد‌التهابی و ضد‌باکتری برای پوست شناخته شده است و به‌طور موثری به کاهش قرمزی و التهاب پوست کمک می‌کند. زینک پیریتیون نیز به‌عنوان یک ترکیب ضد‌باکتری و ضد‌قارچ در کاهش باکتری‌ها و قارچ‌های موجود در لایه‌های عمیق پوست، موثر است. اوردین به‌عنوان یک ماده مرطوب‌کننده و الیاف‌ساز برای پوست شناخته شده است و به‌عنوان یک حفاظت‌کننده برای پوست عمل می‌کند.

آلانتوئین نیز به‌عنوان یک ترکیب ضد‌التهابی و آبرسان در بهبود ترک‌های پس از جوش‌ها، خشکی و التهابات پوستی مفید است. همچنین، هیالورونیک اسید به پایداری و نرمی پوست و هیدراتاسیون پوست کمک می‌کند.

سرم نیاسینامید اوردینری یک سرم ضد‌جوش با ترکیبات اصلی نیاسینامید 10% و زینک 1% است که باعث کوچک شدن منافذ باز پوست می شود. این سرم همچنین به‌عنوان درمان‌کننده آکنه شناخته می‌شود و می تواند، لک‌های پوستی را کاهش داده و ترشح چربی پوست را کنترل کند. این سرم برای همه انواع پوست مناسب است و به‌‌عنوان یک محصول وگان، بدون انجام آزمایش روی حیوانات تولید شده است. همچنین، این سرم فاقد پارابن، سولفات، الکل، سیلیکون و گلوتن است و هیچ عطری نیز به آن اضافه نشده است.

سخن پایانی

پوست چرب به‌طور طبیعی بیشتر از سایر پوست‌ها، چربی تولید می‌کند و منجر به مشکلاتی مانند جوش، آکنه و باز شدن منافذ پوست می‌شود. با‌این‌حال از طریق آبرسان پوست چرب از خشکی و ایجاد چین‌و‌چروک جلوگیری می‌شود.

در انتخاب یک محصول آبرسان برای پوست چرب، باید به ترکیبات، توضیحات محصول و فرمولاسیون آن توجه کنید. توجه کنید که استفاده از محصولات باکیفیت و مناسب مانند اوردینری و کلینیک مهم‌ترین عاملی هستند که برای حفظ سلامت پوست‌تان باید به آن توجه کافی داشته باشید. اگر تجربه استفاده از محصولات اوردینری و کلینیک را داشته‌اید، خوشحال می‌شویم تجربه خود را با ما و دیگر مخاطبین مجله هیوا درمیان بگذارید.

منابع: verywellhealth

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی برای این مقاله نوشته نشده است.

دیدگاه شما

محصولات جدید فروشگاه هیوا

سرم ضد جوش و ضد التهاب فیتوسولوشن نورمادرم ویشی(جعبه معیوب)
سرم ضد جوش و ضد التهاب فیتوسولوشن نورمادرم ویشی(جعبه معیوب)
780,000 تومان
اتوصورت اولتراسونیک شاول Ultrasonic Shovel
اتوصورت اولتراسونیک شاول Ultrasonic Shovel
739,000 تومان
کوشن برنج با پد قارچی وکالی WOKALI
کوشن برنج با پد قارچی وکالی WOKALI
259,000 تومان
+
ست براش 5 عددی جعبه و آینه دار
ست براش 5 عددی جعبه و آینه دار
160,000 تومان
خط چشم مویی اوریفلیم بنفش
خط چشم مویی اوریفلیم بنفش
149,000 تومان
کرم آبرسان دست و صورت برنج وکالی
کرم آبرسان دست و صورت برنج وکالی
159,000 تومان
55%
سرم تخصصی نیکوتینامید روشن کننده قوی بیواکوا
سرم تخصصی نیکوتینامید روشن کننده قوی بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان
55%
سرم تخصصی هیالورونیک اسید بیواکوا
سرم تخصصی هیالورونیک اسید بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان

بیشتر بخوانید