تزریق ژل هیالورونیک اسید یا استفاده از سرم هیالورونیک اسید کدام بهتر است

04 آبان‌ماه 1402

تزریق ژل هیالورونیک اسید یا استفاده از سرم هیالورونیک اسید کدام بهتر است

پوست برای حفظ سلامت و شادابی خود نیاز به آبرسانی دارد. آبرسانی یا هیدراته کردن پوست تاثیر بسزائی در جوانسازی پوست داشته و مانع از پیری زودرس می‌شود. هیالورونیک اسید یک ماده محبوب در محصولات مراقبت از پوست است که نقش مهمی در آبرسانی و کاهش چین و چروک پوست دارد. این ماده به طور موثر پوست را آبرسانی کرده و از خشک شدن آن جلوگیری می‌کند.

بنابراین سرم هیالورونیک اسید یکی از محصولاتی است به بهبود ظاهر پوست و کاهش چین و چروک‌ها و خطوط ریز کمک می‌کند. امروزه از این ماده شگفت‌انگیز در ساخت فیلرهای تزریقی برای افزایش حجم و جوانسازی پوست استفاده می‌شود. این فیلرها می‌تواند به پر کردن چین و چروک و شیارهایی که با افزایش سن ایجاد می‌شوند، کمک کند. در این مقاله سعی داریم به مزایا و معایب تزریق فیلر و استفاده از سرم هیالورونیک اسید بپردازیم.

درباره هیالورونیک اسید چه میدانید

با افزایش سن پوست شکننده شده و دچار چین و چروک می‌شود. خشکی پوست یکی از علل اصلی پیری پوست به شمار می‌رود. آب و هوای نامناسب، نوع پوست، شست‌و شوی بیش از اندازه با شوینده‌های قوی و مصرف برخی داروها در خشکی پوست موثر است. هیالورونیک اسید به طور طبیعی در بدن وجود دارد و با افزایش سن میزان آن کاهش می‌یابد. مهمترین تاثیر اسید هیالورونیک افزایش رطوبت و آبرسانی به پوست است.

هیالورونیک اسید با نام اختصاری HA نیز شناخته می‌شود. HA قدرت بالایی در جذب رطوبت داشته و پوست را به طور موثر هیدراته می‌کند. این ماده برای انواع پوست مناسب بوده و می‌تواند توسط افراد با هر شرایط سنی استفاده شود. همچنین تاثیرات مثبتی در کاهش سرعت روند پیری پوست داشته و قدرت کشسانی و انعطاف پذیری پوست را افزایش می‌دهد.

تزریق ژل هیالورونیک اسید یا استفاده از سرم هیالورونیک اسید کدام بهتر است

 

فواید سرم هیالورونیک اسید

به دلیل خواص هیالورونیک اسید در بسیاری از محصولات مراقبتی به عنوان آبرسان و ضد چروک به کار رفته و یک ماده معجزه آسا در حفظ جوانی و شادابی پوست است. با توجه به اینکه این ماده بی‌نظیر به طور طبیعی در بدن وجود دارد هیچ گونه عارضه خاصی نداشته و این یکی از مزایای هیالورونیک اسید به شمار می‌رود. HA در پوست، چشم و مفاصل یافت می‌شود و موجب حفظ سلامت پوست و بدن می‌شود.

سرم هیالورونیک اسید موجب هیدراته شدن پوست و افزایش لطافت آن می‌شود. خرید سرم هیالورونیک اسید و استفاده منظم از آن روند پیری پوست را به تاخیر انداخته و از شلی و افتادگی پوست جلوگیری می‌کند. این محصولات قدرت کشسانی پوست را افزایش داده و حالت ارتجاعی آن را بهبود می‌بخشند.

در در اینجا برخی از کاربردهای هیالورونیک اسید آورده شده است:

 • محصولات مراقبت از پوست

 هیالورونیک اسید یک ماده پرکاربرد در محصولات مراقبت از پوست است. این ماده به اشکال مختلف لوسیون، قرص، کرم، سرم و به شکل تزریقی مورد استفاده قرار می‌گیرد.همچنین در ماسک‌های ورقه‌ای و مرطوب کننده‌ها به وفور یافت می‌شود. سرم هیالورونیک اسید اوردینری به واسطه این ماده بی‌نظیر قدرت آبرسانی فوق ا‌لعاده داشته و استفاده از آن در روتین مراقبتی می‌تواند به کاهش چین و چروک‌ها و خطوط ریز کمک کند.

 • فیلرهای تزریقی

 هیالورونیک اسید یک ماده سودمند در فیلرهای تزریقی است. تزریق این ماده اثرگذاری سریع‌تری داشته و برای مقاصد زیبایی و درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فیلرها حاوی هیالورونیک اسید هستند که به پوست تزریق می‌شود و می‌تواند به پر کردن چین و چروک، خطوط ریز و شیارهایی که با افزایش سن ایجاد می‌شوند، کمک کند. استفاده از هیالورونیک اسید به صورت تزریقی روش درمانی کارآمدی برای ترمیم چین و چروک محسوب می‌شود.

تزریق هیالورونیک اسید

 • درمان‌های چشم

 هیالورونیک اسید در درمان‌های چشمی و پزشکی کاربرد زیادی دارد. این درمان‌ها حاوی هیالورونیک اسید هستند که می‌تواند به کاهش پف و تیرگی زیر چشم کمک کند. این ماده همچنین در کاهش خشکی و حفظ سلامت چشم موثر بوده و در لنزهای تماسی نیز جهت رفع خشکی استفاده می‌شود. همچنین در قطره چشمی جهت کاهش التهاب و بهبود زخم به کار می‌رود.

 • درمان‌های مفصل

به دلیل شباهت هیالورونیک اسید به مایع اطراف مفاصل از این ماده برای درمان مشکلات مفاصل و زانو استفاده می‌کنند. این درمان‌ها حاوی هیالورونیک اسید هستند که می‌تواند به کاهش درد و التهاب مفاصل کمک کند. این ماده با روانسازی حرکت استخوان‌ها موجب تسکین درد و تسهیل حرکات می‌شود. تزریق این ماده بدون درد بوده و طی یک تا پنج وعده در مفصل انجام می‌شود.

مزایا و معایب تزریق ژل هیالورونیک اسید

متخصصان پوست و زیبایی با تزریق فیلرهای حاوی هیالورونیک اسید به بخش‌های مختلف بدن از جمله لب، اطراف چشم، خطوط خنده، چانه و فک به فرم دهی این نواحی کمک می‌کنند. این فیلرها با خاصیت پر کنندگی موجب جوانسازی پوست شده و به رفع افتادگی آن کمک می‌کنند. با توجه به اینکه هیالورونیک اسید ماده‌ای سازگار با بدن است هیچ گونه واکنش آلرژیک ایجاد نکرده و عوارض نامطلوبی در پی نخواهد داشت.

هر فردی می‌تواند با توجه به شرایط سنی و نیازهای خود یکی از دو روش تزریق فیلر یا سرم هیالورونیک اسید را برای جوانسازی انتخاب کرده و در بهبود سلامت پوست قدم بردارد. اما هر یک از این روش‌ها مزایا و معایبی دارند که در اینجا به شرح آن می‌پردازیم.

 • اثرگذاری فوری ژل هیالورونیک اسید

تزریق هیالورونیک اسید توسط پزشک می‌تواند نتایج آنی و قابل مشاهده داشته باشد. اما رسیدن به نتیجه مطلوب توسط سرم هیالورونیک اسید زمان‌بر بوده و نیازمند مداومت و مصرف منظم است. این ماده ارزشمند با اثرگذاری فوری روی پوست می‌تواند آن را جوان و شاداب نشان داده و نشانه‌های پیری پوست را برطرف کند. تزریق ژل هیالورونیک اسید یکی از متداول‌ترین اقدامات زیبایی در مراکز و کلینیک‌ها است که این روزا طرفداران بسیاری دارد.

ژل هیالورونیک اسید

 • تزریق ژل بدون نیاز به بستری

تزریق ژل هیالورونیک اسید نیاز به بستری نداشته و در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود. این روش حدود 30 الی 60 دقیقه زمان برده، معمولا در مطب پزشک انجام شده و نیاز به بیهوشی ندارد. تزریق فیلر زمان بهبودی کوتاهی دارد و روشی ایمن و موثر است. تزریق ژل هیالورونیک اسید یک روش سرپایی است که به بهبود ظاهر کلی پوست کمک می‌کند.

 • قیمت ژل هیالورونیک اسید

تزریق ژل نسبت به سرم هیالورونیک اسید هزینه بالایی داشته و این هزینه ممکن است برای درمان‌های پیچیده‌تر یا مناطق بزرگتری از بدن بیشتر باشد. بهتر است پیش از انجام، قیمت‌های مختلف کلینیک‌ها یا مطب پزشکان را مقایسه کنید یا از دوستان خود برای معرفی پزشکی که قیمت‌های مقرون به صرفه‌ای دارد سوال کنید. درمان‌های خارج از فصل معمولا شامل تخفیف بوده و به صرفه‌تر است. هزینه تزریق ژل هیالورونیک اسید به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • نوع ژل هیالورونیک اسید که استفاده می شود
 • ناحیه ای از بدن که درمان می شود
 • تجربه و تخصص پزشک
 • مکان کلینیک یا مطب پزشک
 • تغییرات ناگهانی

تغییراتی که توسط پزشک و با تزریق ژل انجام می‌شود نسبت به سرم هیالورونیک اسید بسیار آنی و فوری بوده و احتمال اینکه این تغییرات برای فرد ناخوشایند باشد وجود دارد. تغییراتی که توسط سرم‌های مراقبتی انجام می‌شود بسیار تدریجی و پیوسته است و پوست در طول زمان نشانه‌های بهبود را قوت می‌بخشد. نارضایتی از تزریق ژل نیاز به ترمیم یا حذف دارد که هزینه‌بر و زمان‌بر است.

 • درد ناحیه تزریق ژل

برخلاف سرم هیالورنیک اسید، تزریق ژل هیالورونیک اسید توسط پزشک و معمولا با بی‌حسی موضوعی انجام می‌شود. بی‌حسی توسط آمپول‌های بی‌حسی انجام می‌شود یا کرم یا ژل بی‌حسی قبل از تزریق روی ناحیه مورد نظر مالیده می‌شود که موجب بی‌حس شدن پوست می‌شود. برخی افراد با وجود مواد بی‌حسی همچنان کمی درد در ناحیه تزریق حس می‌کنند. برای کاهش تورم و درد می‌توانید از کمپرس یخ بر روی موضع استفاده کنید.

ژل هیالورونیک اسید

 • کبودی، درد، خارش و تورم

تزریق ژل هیالورونیک اسید یک روش غیر تهاجمی است که برای درمان افتادگی پوست، خطوط خنده، چین و چروک و از بین بردن نشانه‌های پیری استفاده می‌شود. این روش ایمن و بی‌خطر است اما ممکن است عوارض جانبی خفیفی از جمله کبودی، تورم، قرمزی، خونریزی و عفونت داشته باشد. این عوارض طی چند روز برطرف می‌شوند اما بهتر است دستور‌العمل پزشک را قبل و بعد تزریق اجرا کنید. استفاده از سرم هیالورونیک اسید عوارض جانبی نداشته و به شکل بی‌خطر اما موثر بافت پوست را بهبود می‌بخشد.

 • نتایج موقت

ماندگاری ژل هیالورونیک اسید کوتاه مدت بوده و اثرات آن دائمی نیستند. به طور کلی ماندگاری تزریق ژل بین 6 تا 12 ماه است، اما این اثرات در هر فرد و با توجه به سن، نوع پوست و نوع ژل کاملا متفاوت است. سبک زندگی افراد نیز در میزان ماندگاری ژل تاثیر زیادی دارد. نور آفتاب، مصرف سیگار و رژیم غذایی نامناسب می‌تواند در اثرگذاری کوتاه مدت موثر باشد. اما استفاده منظم از سرم هیالورونیک اسید اوردینری در طول زمان موجب بازسازی سلول‌های زیرین پوست شده و اثرات آن در دراز مدت نتایج مطلوبی در پی خواهد داشت.

اوردینری با به کار گیری فناوری های مدرن در سرم های خود جذب هیالورونیک اسید را به شدت افزایش داده است.

کلام آخر

در این مقاله به فواید هیالورونیک اسید و نقش آن در آبرسانی و جوانسازی پوست اشاره کردیم و کاربردهای این ماده سودمند را توضیح دادیم. هیالورونیک‌اسید مزایای بی‌شماری از جمله مرطوب کنندگی، رفع چین و چروک و از بین بردن خشکی و دهیدراته بودن پوست دارد. تزریق ژل هیالورونیک اسید نتایج آنی داشته و سرم‌های مراقبتی عوارض و هزینه کمتری در پی دارد. پیشنهاد می‌کنیم اگر تجربه استفاده از سرم هیالورونیک اسید یا تزریق ژل را دارید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منابع: clevelandclinic

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی برای این مقاله نوشته نشده است.

دیدگاه شما

محصولات جدید فروشگاه هیوا

55%
سرم تخصصی نیکوتینامید روشن کننده قوی بیواکوا
سرم تخصصی نیکوتینامید روشن کننده قوی بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان
55%
سرم تخصصی هیالورونیک اسید بیواکوا
سرم تخصصی هیالورونیک اسید بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان
55%
سرم تخصصی ضدجوش زردچوبه بیواکوا
سرم تخصصی ضدجوش زردچوبه بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان
55%
سرم تخصصی ترمیم کننده حلزون بیواکوا
سرم تخصصی ترمیم کننده حلزون بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان
خط چشم رنگی ماژیکی پاستیلی
خط چشم رنگی ماژیکی پاستیلی
139,000 تومان
+
ماسک صورت KDK مدل درخت خون اژدها
ماسک صورت KDK مدل درخت خون اژدها
8,000 تومان
55%
سرم تخصصی ضدچروک و جوانساز رتینول بیواکوا
سرم تخصصی ضدچروک و جوانساز رتینول بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان
55%
سرم تخصصی ویتامین سی بیواکوا
سرم تخصصی ویتامین سی بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان

بیشتر بخوانید