بهترین ضد چروک‌های خارجی بازار کدام‌اند

20 مهر‌ماه 1402

بهترین ضد چروک‌های خارجی بازار کدام‌اند

چروک پوست یک پدیده طبیعی است که با افزایش سن رخ می‌دهد. با این حال، عوامل دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند باعث ایجاد چروک شوند، مانند قرار گرفتن در معرض آفتاب، سیگار کشیدن و ژنتیک. پوست از سه لایه اپیدرم، درم و هیپودرم تشکیل شده است. اپیدرم لایه بیرونی است که از سلول‌های مرده تشکیل شده، درم لایه میانی است که حاوی کلاژن، الاستین و سایر پروتئین‌های استحکام بخش پوست است.هیپودرم لایه زیرین پوست است و حاوی چربی است.

با افزایش سن، بدن تولید کلاژن و الاستین را کاهش می‌دهد. این پروتئین‌ها به پوست استحکام و انعطاف می‌بخشند. کاهش تولید این پروتئین‌ها باعث می‌شود که پوست نازک‌تر و شکننده‌تر شود و چین و چروک بیشتری ایجاد شود. محصولات ضد چروک برای کاهش خطوط ریز و چین و چروک طراحی شده‌اند. این محصولات بهداشتی به تولید کلاژن کمک کرده و روند پیری پوست را به تاخیر می‌اندازند. در این مقاله درباره علل پیدایش چروک‌ها و معرفی محصولات ضد چروک می‌پردازیم.

علل اصلی پیری پوست کدام است

پیری پوست و ایجاد چین و چروک بخشی از چرخه طبیعی زندگی است. در این حالت پوست دچار تغییراتی می‌شود طراوت و شادابی اولیه خود را از دست می‌دهد. اگر این عوامل زودتر از موعد رخ دهد پوست دچار پیری زودرس می‌شود. ضد چروک‌ها محصولات مراقبتی هستند که برای جلوگیری از پیری زودرس پوست تولید و عرضه شده‌اند. این محصولات به شکل کرم، سرم، دور چشم، پاک کننده و لایه‌بردار عرضه شده‌اند.

از دیگر فاکتورهای ایجاد پیری پوست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش سن: با افزایش سن، پوست شروع به تولید کلاژن کمتری می کند. کلاژن یک پروتئین ساختاری است که پوست را محکم و انعطاف پذیر نگه می دارد. کاهش تولید کلاژن باعث می شود پوست نازک تر و چروکیده تر شود.
 • قرار گرفتن در معرض آفتاب: اشعه ماورا بنفش خورشید می تواند به پوست آسیب برساند و باعث ایجاد چین و چروک، لک و سایر علائم پیری شود.
 • سیگار کشیدن: سیگار کشیدن می تواند جریان خون را به پوست کاهش دهد و باعث خشکی و پیری پوست شود.
 • آلودگی هوا: آلودگی هوا می تواند به پوست آسیب برساند و باعث ایجاد چین و چروک، لک و سایر علائم پیری شود.
 • استرس: استرس می تواند به پوست آسیب برساند و باعث ایجاد چین و چروک، لک و سایر علائم پیری شود.

بهترین ضد چروک

نحوه عملکرد ضد چروک ها چگونه است

سرم و یا کرم‌های ضد چروک می‌توانند به کاهش ظاهر چین و چروک و خطوط ریز کمک کنند، اما نمی‌توانند پیری پوست را متوقف کنند. این محصولات موجب حذف چروک‌ها و از بین بردن کامل نشانه‌های آن نخواهد شد، اما سرم‌های ضد چروک می‌توانند سرعت فرآیند پیری پوست را کاهش داده و روند پیری پوست را به تعویق بیندازند. هر یکی از محصولات مراقبت از پوست حاوی ترکیبات متفاوتی هستند و اهداف خاصی را دنبال می‌کنند. برخی از مواد رایج در کرم های ضد چروک عبارتند از:

 • رتینول: رتینول یک شکل از ویتامین A است که می تواند تولید کلاژن را تحریک کند و از دست دادن آب را کاهش دهد.
 • هیالورونیک اسید: هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی است که پوست را آبرسانی می کند و می تواند به پر کردن چین و چروک کمک کند.
 • ویتامین سی :ویتامین C یک آنتی اکسیدان است که می تواند از پوست در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد محافظت کند.
 • ویتامین ایی: ویتامین E یک آنتی اکسیدان است که می تواند از پوست در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد محافظت کند و التهاب را کاهش دهد.
 • پپتیدها: پپتیدها مولکول های کوچکی هستند که می توانند به تحریک تولید کلاژن و الاستین کمک کنند.
 • آلفاهیدروکسی اسید : آلفاهیدروکسی اسید یا AHA موجب لایه‌برداری از پوست شده و به حذف سلول‌های مرده کمک می‌کند. این ماده در نوسازی سلولی موثر بوده و به کاهش خطوط ریز و چین و چروک کمک می‌کند.

هنگام انتخاب یک کرم ضد چروک باید نوع پوست خود را در نظر گرفته و محصولی متناسب با آن را انتخاب کنید. بهترین کرم ضد چروک برای هر فردی حاوی موادی است که برای نوع پوست آن فرد مناسب باشد. برخی کرم‌های ضد چروک برای پوست چرب و برخی برای پوست خشک مناسب هستند. برای حصول نتیجه مطلوب از ضد چروک در کنار سایر محصولات مراقبتی پوست از جمله مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده کنید.

فواید ضد چروک

مزایای محصولات ضد چروک

استفاده از محصولات ضد چروک می‌تواند به حفظ سلامت و جوانی پوست کمک کند. علاوه بر افزایش سن، قرار گرفتن در معرض آفتاب و اثرات مخرب رادیکال‌های آزاد پوست را دچار چین و چروک می‌کند. رادیکال‌های آزاد مولکول‌های ناپایداری هستند که به سلول‌های پوست آسیب رسانده و باعث ایجاد خطوط می‌شوند. رژیم غذایی نامناسب، استرس و ژنتیک نیز می‌تواند در این امر موثر باشد. در زیر به برخی از مزایای محصولات ضد چروک اشاره می‌کنیم.

 • کاهش علائم پیری

محصولات ضد چروک حاوی ترکیباتی هستند که موجب کاهش علائم پیری و خطوط ریز و عمیق می‌شوند. این محصولات به پوست ظاهری جوان‌تر بخشیده و علائم پیری پوست را بهبود می‌بخشند. همانطور که گفتیم این محصولات موجب توقف فرآیند پیری نمی‌شوند بلکه از تسریع آن جلوگیری می‌کنند. مصرف منظم و مستمر آن‌ها موجب بهبود چین و چروک و ظاهر پوست می‌شود.

 • حفظ استحکام پوست

با گذشت زمان پوست انعطاف و خاصیت کشسانی خود را از دست می‌دهد و چین و چروک‌ها پدیدار می‌شوند. با کاهش قدرت کشسانی پوست شلی و افتادگی رخ داده و علائم افزایش سن بروز می‌یابد. محصولات‌ ضد چروک از جمله سرم ضد چروک اوردینری یکی از پرفروش‌ترین محصولات ضد چروک بازار است که با ترکیبات موثر خود قادر است به کاهش نشانه‌های پیری کمک کند.

 • کاهش خشکی پوست

پوست خشک و بی‌رطوبت به سرعت چروک شده و خطوط بیشتری را تشکیل می‌دهد. خشکی پوست موجب نمایان شدن چروک‌ها شده و ظاهر پوست را پیرتر نشان می‌دهد. یکی از مزایای محصولات ضد چروک و محصولات حاوی پپتید آبرسانی به پوست است که از خشکی بیشتر پوست جلوگیری کرده و مانع از پیری زودرس می‌شوند. در کنار محصولات ضد پیری، استفاده از مرطوب کننده‌ای که با پوست سازگار باشد می‌تواند خشکی آن را جبران کند.

 • از بین رفتن لک‌های تیره

محصولات ضد چروک به از بین رفتن لک کمک می‌کنند. به این ترتیب که تولید ملانین را کاهش داده و موجب کمرنگ شدن لک‌های تیره می‌شوند. زمان که پوست در معرض آفتاب و اشعه ماورای بنفش قرار می‌گیرد تولید ملانین افزایش می‌یابد. این امر موجب تیره‌تر شدن پوست و ایجاد لک می‌شود. توجه داشته باشید که این محصولات نمی‌توانند تمام لک‌ها را از بین ببرند بلکه به کاهش ظاهر لک‌ها کمک می‌کنند.

 • جلوگیری از روش‌های پر هزینه

یکی از مزایای محصولات ضد چروک جلوگیری از روش‌های تهاجمی و جراحی زیبایی یا تزریق فیلر است. این محصولات خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود بخشیده و پوست را آبرسانی می‌کنند. بنابراین از روش‌های گران قیمت و هزینه بر مثل لیزر درمانی جلوگیری می‌کنند. جراحی‌ زیبایی علاوه بر داشتن هزینه خطرات و عوارض جانبی داشته و در بعضی مواقع نتایج چندان مطلوب نیستند. استفاده مداوم و منظم این محصولات روشی ایمن و آسان بوده که به داشتن پوستی جوان و شاداب کمک می‌کند.

ضد چروک خارجی

معرفی بهترین ضد چروک‌های خارجی

محصولات ضد چروک معمولا با بهره‌گیری از ترکیباتی نظیر رتینول، آلفاهیدروکسی‌اسید، کوآنزیم کیوتن، ویتامین سی، پپتید مس، عصاره چای سبز و تس رتینوئین به آبرسانی، بهبود چین و چروک و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست کمک می‌کنند. برند اوردینری یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین برندها در زمینه تولید محصولات مراقبت از پوست است. این برند بهترین ضد چروک‌ها را در قالب سرم و کرم عرضه و تولید کرده است.

 • سرم ضد چروک رتینول 1% اوردینری بهترین ضد چروک روشن کننده پوست است. این سرم به دلیل ماده موثره رتینول یک درمان موضعی برای پوست بوده و ویژگی ضد پیری دارد. این سرم بافت پوست را بهبود بخشیده و لایه‌برداری قوی است. رتینول موجود در این سرم مشتق شده از ویتامین A است که به عنوان یک ماده ضد پیری و ترمیم کننده پوست شناخته شده است.
 • سرم بافه کوپر پپتید اوردینری از دیگر محصولات ضد چروک به شمار می‌رود. یکی از مزایای خرید سرم بافه کوپر، وجود پپتید مس در این محصول است. پپتید در محصولات ضد پیری استفاده می‌شود موجب بهبود قوام و بافت پوست می‌شود. سرم بافت کوپر اوردینری یک محصول پرطرفدار در بین محصولات مراقبت از پوست است که در کاهش نشانه‌های پیری موثر است.

سرم ضد چروک اوردینری

 

 • کرم جوانسازی پوست صورت ژنفیک لانکوم سرشار از پپتیدها، آنتی اکسیدان‌ها و عصاره‌های گیاهی بوده که موجب تغذیه پوست و کاهش التهابات می‌شود. این محصول خاصیت ضد پیری داشته و با تحریک سنتز کلاژن موجب افزایش خاصیت ارتجاعی پوست می‌شود. این کرم چروک‌های سطحی را برطرف کرده و عمق چروک‌های عمیق را کاهش می‌دهد. همچنین این کرم می‌تواند به بهبود تولید کلاژن و الاستین پوست کمک کند
 • کرم جوان کننده بلوبری بیواکوا جهت جلوگیری از اثرات ناشی از پیری پوست فرموله شده است. این کرم به رفع شلی و افتادگی پوست کمک کرده و استحکام پوست را افزایش می‌دهد. این کرم زبری پوست خشک را برطرف کرده و جوش و آکنه را بهبود می‌دهد.
 • کرم روز ضد چروک بسیار قوی کلینیک با خاصیت لیفتینگ و مرطوب کنندگی قوی بلافاصله پس از مصرف رطوبت پوست را تا 70 درصد افزایش می‌دهد. این محصول اثرگذاری چشم‌گیری بر چین و چروک پوست داشته و همزمان پوست را سفت و محکم می‌کند. با تداوم استفاده از این کرم پس از 4 هفته اثرات آن بر روی پوست مشهود خواهد بود.

کلام آخر

در این مقاله به علل پیری پوست و فاکتورهای ایجاد کننده آن اشاره کردیم و نحوه عملکرد ضد چروک‌ها را توضیح دادیم. علاوه بر آن به معرفی بهترین محصولات مراقبتی خارجی از برند پرطرفدار اوردینری پرداختیم. توجه داشته باشید که انتخاب هر محصول با توجه به نوع پوست، سن، نوع مشکلات پوستی و انتظاراتی که هر فرد از آن محصول دارد بستگی دارد. محصولات مراقبت از پوست حاوی کلاژن می‌توانند به افزایش تولید کلاژن و کاهش علائم پیری کمک کنند با مطاله مقاله “صفر تا ۱۰۰ کلاژن سازی پوست” اطلاعات بیشتری در این ضمینه کسب کنید.

منابع: abeautyedit

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی برای این مقاله نوشته نشده است.

دیدگاه شما

محصولات جدید فروشگاه هیوا

سرم ضد جوش و ضد التهاب فیتوسولوشن نورمادرم ویشی(جعبه معیوب)
سرم ضد جوش و ضد التهاب فیتوسولوشن نورمادرم ویشی(جعبه معیوب)
780,000 تومان
اتوصورت اولتراسونیک شاول Ultrasonic Shovel
اتوصورت اولتراسونیک شاول Ultrasonic Shovel
739,000 تومان
کوشن برنج با پد قارچی وکالی WOKALI
کوشن برنج با پد قارچی وکالی WOKALI
259,000 تومان
+
کرم آبرسان دست و صورت برنج وکالی
کرم آبرسان دست و صورت برنج وکالی
159,000 تومان
ست براش 5 عددی جعبه و آینه دار
ست براش 5 عددی جعبه و آینه دار
160,000 تومان
خط چشم مویی اوریفلیم بنفش
خط چشم مویی اوریفلیم بنفش
149,000 تومان
55%
سرم تخصصی نیکوتینامید روشن کننده قوی بیواکوا
سرم تخصصی نیکوتینامید روشن کننده قوی بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان
55%
سرم تخصصی هیالورونیک اسید بیواکوا
سرم تخصصی هیالورونیک اسید بیواکوا
220,000 تومان
99,000 تومان

بیشتر بخوانید